От началото на войната срещу Украйна, Русия вече е изстреляла около 4700 ракети по цели в съседката си, предаде ДПА, цитирана от БТА, позовавайки се на украинския президент Володимир Зеленски.
"Стотици наши градове на практика бяха опожарени, хиляди хора бяха убити, стотици хиляди бяха депортирани в Русия", заяви Зеленски снощи във видеопослание до Международната организация на франкофонията, чиито представители заседават в Джерба, Тунис. "А милиони хора са напуснали Украйна, за да търсят убежище от войната в други страни", добави той.
По думите на украинския президент само миналия вторник Русия е изстреляла близо 100 ракети по Украйна. "Сто различни ракети срещу нашите градове, срещу жилищни сгради, срещу предприятия, срещу електроцентрали", каза Зеленски. В резултат на тези атаки повече от 20 милиона души са останали временно без електричество, добави той.
Зеленски се обърна за помощ към държавите членки от организацията на франкофонските държави. "Украйна наистина иска мир. Но за да възстановим мира, се нуждаем от подкрепа", каза той. По негови думи възстановяването на мира е напълно възможно. "Но това е възможно, ако всички в света разберат, че никой в света не заслужава нито един ден на терор".
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Емии..
05:40 21.11.2022
2 Ицо
05:43 21.11.2022
3 Наркомана Зелен отново в тук да иска,
05:43 21.11.2022
4 Няма такава държава
05:51 21.11.2022
5 Форко
05:52 21.11.2022
6 Зеленски!
Коментиран от #25, #32, #59
05:55 21.11.2022
7 Този коментар е премахнат от модератор.
8 Нашийник
------
Бе, у нас не бяха милиони, па за "убежище" и дума не може да става, туй тяхното си беше курорт. Че и искаха българите да им слугуват. Което и стана в известна степен с дневните, отпуснати им от българските гащници, наричащи се "политици".
Коментиран от #30
05:57 21.11.2022
9 Този коментар е премахнат от модератор.
10 Този коментар е премахнат от модератор.
11 Този коментар е премахнат от модератор.
12 Теле
06:04 21.11.2022
13 пшеводув
06:05 21.11.2022
14 Ксаниба
06:17 21.11.2022
15 Много крива ракета
Коментиран от #26, #35
06:25 21.11.2022
16 По спомени
06:29 21.11.2022
17 ПУТИН АГРЕСОРЪТ
Коментиран от #48
06:36 21.11.2022
18 Асен
06:36 21.11.2022
19 ПУТИН БЕЗСИЛЕН
06:39 21.11.2022
20 Този коментар е премахнат от модератор.
21 ПУТИН..РУСКИЯ САТРАП
06:48 21.11.2022
22 ZАЛУЖНИ
06:49 21.11.2022
23 Дядо Торбалан
06:50 21.11.2022
24 ЗЕЛЕНСКИ..НЕ СЕ КОСИ
06:53 21.11.2022
25 Този коментар е премахнат от модератор.
26 Брей
До коментар #15 от "Много крива ракета":
Тия укри излязоха по прости и от българите!07:02 21.11.2022
27 Пак отвори
07:17 21.11.2022
28 ВОЙНА Е...ПУТИН НАПАДНА УКРАЙНА
07:22 21.11.2022
29 УКРАЙНА, С ТЕБ СМЕ
07:23 21.11.2022
30 Ами
До коментар #8 от "Нашийник":
те и сега продължават да искат неща, за които много български граждани не могат да си помислят дори, камо ли да получат...07:24 21.11.2022
31 ПУТИН,,,,,
Коментиран от #34
07:37 21.11.2022
32 невий
До коментар #6 от "Зеленски!":
Е добре , че дойдохте вие “цивилизованите“ , за да разберем колко добре сме си живяли с “варварите“ . Ама яко ни преметнаха с тази “демокрация“ и става все по-лошо . По-добре “варварите“ .....те поне имат само два пола , а вие как станахте многополови , не е ясно за “нецивилизования“ свят....да не идвате от друга галактика , на Земята милиони години не е имало такъв вид.07:46 21.11.2022
33 Истина
Коментиран от #40
07:52 21.11.2022
34 Бачо Киро
До коментар #31 от "ПУТИН,,,,,":
Аз виждам само жалък рев за помощ. Сутрин реве за помощ, вечер обяснява колко са велики и как бият врага... Някак си не става и едното, и другото...07:53 21.11.2022
35 може би краварите
До коментар #15 от "Много крива ракета":
абе като взриви аец-а европата може би ще се поразмърда07:58 21.11.2022
36 Механик
Няма нищо. Важното е, че печелите войната, че хамерсите и стингърите "говорят".
Нали така, а ?
Сало украине!
07:59 21.11.2022
37 Този коментар е премахнат от модератор.
38 Урюрвкос
08:02 21.11.2022
39 Хммм
08:14 21.11.2022
40 ПУТИН
До коментар #33 от "Истина":
Явно за мен са отнася....08:21 21.11.2022
41 НАТО Е С УКРАЙНА
08:23 21.11.2022
42 Нов
08:23 21.11.2022
43 ПУТИН
08:24 21.11.2022
44 СССР ОТ НЕБИТИЕТО
08:25 21.11.2022
45 един от многото
Коментиран от #46
08:36 21.11.2022
46 ПУТИН...АГРЕСОРЪТ
До коментар #45 от "един от многото":
Ше си счупи главата в Украйна...скоро08:47 21.11.2022
47 стоян георгиев
Коментиран от #53
09:15 21.11.2022
48 Този коментар е премахнат от модератор.
49 Бамби
10:19 21.11.2022
50 За това, поговорката
Коментиран от #52
10:28 21.11.2022
51 МОГУЧАЯ И НЕПОБЕДИМАЯ
10:34 21.11.2022
52 ТАКА ДЕ
До коментар #50 от "За това, поговорката":
Путин да бе мирно седял......10:35 21.11.2022
53 гергиев
До коментар #47 от "стоян георгиев":
опитваш се да демонстрираш литературни способности, но определено не ти се получава! Обади се на Зеленски да те наемат да им пишеш победните лозунги, ама побързай, че няма време! Зеленски ще даде фира скоро, че вече взе да омръзва на всички с постоянното си просене за пари и оръжия! И се научи да пишеш на български, в който език има и главни букви и, за твое най-голямо учудване, пълният член все още не е премахнат...!Коментиран от #58
10:38 21.11.2022
54 ПРЕДАЙ СЕ ПРЕДАТЕЛЮ И ВОЙНАТА ЩЕ СПРЕ ..
Коментиран от #55, #56
10:43 21.11.2022
55 УКРАЙНА НЕ СЕ ПРЕДАВА
До коментар #54 от "ПРЕДАЙ СЕ ПРЕДАТЕЛЮ И ВОЙНАТА ЩЕ СПРЕ ..":
НАТО също....де факто треската путиновите пълчища на фронте.....10:46 21.11.2022
56 БСП ОТРОЧЕ...ЖИВЕЕЩО В САЩ
До коментар #54 от "ПРЕДАЙ СЕ ПРЕДАТЕЛЮ И ВОЙНАТА ЩЕ СПРЕ ..":
Няма по добро от американското зло....10:47 21.11.2022
57 ТОЯ УБИТНИК ЩЕ БЪДЕ ЛИКВИДИРАН СКОРО ОТ
10:48 21.11.2022
58 стоян георгиев
До коментар #53 от "гергиев":
Троле извън руската кочина никой друг не вярва на новия хитер от мацква.та не ми обяснявай кво що точно ти бурята с двете леви обувки.11:22 21.11.2022
59 ИМПЕРИАЛИСТ
До коментар #6 от "Зеленски!":
Русия просто се умори да се преструва на „ДОБРАТА ФЕЯ“ в световния театър и сега ни показа истинския си ЗВЕРСКИ ЛИК....18:08 21.11.2022