Тема: Украйна

21 Ноември, 2022 05:37 1 965 59

Зеленски: Стотици наши градове на практика бяха опожарени, хиляди хора бяха убити

  • украйна-
  • володимир зеленски-
  • война

Украинският президент отправи видеопослание до Международната организация на франкофонията, чиито представители заседават в Джерба, Тунис

Зеленски: Стотици наши градове на практика бяха опожарени, хиляди хора бяха убити - 1
Снимка: Президенство на Украйна

От началото на войната срещу Украйна, Русия вече е изстреляла около 4700 ракети по цели в съседката си, предаде ДПА, цитирана от БТА, позовавайки се на украинския президент Володимир Зеленски.

"Стотици наши градове на практика бяха опожарени, хиляди хора бяха убити, стотици хиляди бяха депортирани в Русия", заяви Зеленски снощи във видеопослание до Международната организация на франкофонията, чиито представители заседават в Джерба, Тунис. "А милиони хора са напуснали Украйна, за да търсят убежище от войната в други страни", добави той.

По думите на украинския президент само миналия вторник Русия е изстреляла близо 100 ракети по Украйна. "Сто различни ракети срещу нашите градове, срещу жилищни сгради, срещу предприятия, срещу електроцентрали", каза Зеленски. В резултат на тези атаки повече от 20 милиона души са останали временно без електричество, добави той.

Зеленски се обърна за помощ към държавите членки от организацията на франкофонските държави. "Украйна наистина иска мир. Но за да възстановим мира, се нуждаем от подкрепа", каза той. По негови думи възстановяването на мира е напълно възможно. "Но това е възможно, ако всички в света разберат, че никой в света не заслужава нито един ден на терор".


Поставете оценка:
Оценка 1.7 от 23 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Емии..

    40 8 Отговор
    Не е много умно да се правиш на Адолф 77 години след Третия Райх..
  • 2 Ицо

    47 10 Отговор
    Надрусан е
  • 3 Наркомана Зелен отново в тук да иска,

    57 10 Отговор
    Назидава, заплашва и най вече да реве! Зелен една краварска марионетка това сте вие! Да те няма простия и си прибери наглите гости от хотелите ни!
  • 4 Няма такава държава

    55 10 Отговор
    То бива бива наглост ама тоя прекалява .. видяхме го оня ден много добре знае че Байдън има информация какво става в Украйна кое къде лети .. небето на Украйна се следи строго от НАТО ама нашия руска ракета ударила Полша се едно не знае как стоят нещата... Та кажи от къде Байдън още от самото начало е знаел че ракетата не е руска .. Наглоста на някоя хора няма край тия запада как го търпят
  • 5 Форко

    47 8 Отговор
    Тоя пак ли квичи неистово за помийка
  • 6 Зеленски!

    10 68 Отговор
    Срещу вас е една жалка и варварска държава. Която освен да краде и убива, нищо друго не е научила. Путлер е преродения Хитлер. А Рашистан е империя на злото.

    Коментиран от #25, #32, #59

  • 7 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 8 Нашийник

    53 7 Отговор
    "А милиони хора са напуснали Украйна, за да търсят убежище от войната в други страни", добави той.
    ------
    Бе, у нас не бяха милиони, па за "убежище" и дума не може да става, туй тяхното си беше курорт. Че и искаха българите да им слугуват. Което и стана в известна степен с дневните, отпуснати им от българските гащници, наричащи се "политици".

    Коментиран от #30

  • 9 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 10 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 11 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 12 Теле

    12 3 Отговор
    Цената на победата
  • 13 пшеводув

    49 7 Отговор
    Вече и самите американци показват жълт картон на този изпечен лъжец!А и в зелената тиква вече му е просветнало!Иска мир за Украйна!Как така мир,бе лъжецо???Нали до сега ревеше за американски химарси.немски гепарди и не знам какви си там английски зенитни оръдия
  • 14 Ксаниба

    30 6 Отговор
    Помнете ми думите и малазийский е свлен от същите хора , които стоят зад него. За да свалиш лайнер на такава височина ти трябва истинско ПВО, а не шепа опълченци!! И защо за периода на противостъянието няма друг самолет свален с БУК, всички самолети и вертолети на укр ВВС са били свалени с ПЗРК, има го всичко в нета!!!
  • 15 Много крива ракета

    48 7 Отговор
    Стотици бяха опитите на Зеленски да разпали 3та световна ядрена война с нелепи лъжи - призова Запада да нападне Русия с ядрено оръжие "превантивно", стреля по 2 атомни централи и продължава по едната, минира водна централа, уби двамата поляци с ракета и се опита да натопи Русия, уби цивилните украинци които се евакуираха на гарата и пак опит да натопи Русия, направи театрална постановка в Буча, разравя гробове, а даже не си прави труда да погребе украинците убити в неговата война .... Крайно време е Украинският народ да се осъзнае и да му даде заслуженото.

    Коментиран от #26, #35

  • 16 По спомени

    35 7 Отговор
    Как така Украйна е в развалини?Зеленски каза преди това , че Украйна печели войната. До края на месеца ще са си върнали Крим. Ще ознаменуват това с пощенски марки. С до края на годината ще са превзели и Москва. А Путин преди това .ще е умрял в бункера , болен от рак.
  • 17 ПУТИН АГРЕСОРЪТ

    5 35 Отговор
    Кво очакваме от руския сатрап....

    Коментиран от #48

  • 18 Асен

    18 4 Отговор
    И от тия ли ще проси кинти, оръжие и бело?
  • 19 ПУТИН БЕЗСИЛЕН

    7 29 Отговор
    Губи войната. Кво му остава...да трепе населението
  • 20 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 21 ПУТИН..РУСКИЯ САТРАП

    6 30 Отговор
    Няма да го жалим....
  • 22 ZАЛУЖНИ

    4 24 Отговор
    Споко Zеленски......почваме Путин и в Крим....скоро
  • 23 Дядо Торбалан

    24 6 Отговор
    Чудя се кога Зеленски ще се появи на екран и на нашето събрание в пенсионерския клуб,за да ни убеди,че трябва да го подкрепим да взриви атомните си централи и така да ни освободи от старостта.
  • 24 ЗЕЛЕНСКИ..НЕ СЕ КОСИ

    7 24 Отговор
    Ти си трескай путиновите пълчища на фронта.....щом НАТО е с теб, Путин ша загуби войната....
  • 25 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 26 Брей

    21 5 Отговор

    До коментар #15 от "Много крива ракета":

    Тия укри излязоха по прости и от българите!
  • 27 Пак отвори

    22 5 Отговор
    торбата с лъжите! Има ли все още хора да му вярват? Преди малко показаха кадри от Херсон, с които искаха да покажат как са "страдали" местните жители по време на "окупацията"... Право да ви кажа хората не изглеждаха измъчени от глад и жажда, сградите около тях си бяха цели целенички, а с "хуманитарната помощ" си зареждаха телефоните... Приблизително такава е ситуацията в почти всички "освободени" от "окупаторите" селища... Накратко, господинът на снимката ще накара да се червят Пинокио и барон Мюнхаузен взерти заедно...
  • 28 ВОЙНА Е...ПУТИН НАПАДНА УКРАЙНА

    4 25 Отговор
    Вероломно и гадно.....украинците дадоха много жертви от мирното население...но за това пък бъхтят на фронта руснаците....и разбиха илюзиите на Путин....
  • 29 УКРАЙНА, С ТЕБ СМЕ

    4 23 Отговор
    Няма милост за руския агресор....до окончателната победа над путиновите пълчища
  • 30 Ами

    20 3 Отговор

    До коментар #8 от "Нашийник":

    те и сега продължават да искат неща, за които много български граждани не могат да си помислят дори, камо ли да получат...
  • 31 ПУТИН,,,,,

    2 14 Отговор
    КОМИКЪТ ТА НАПРАВИ ЗА СМЯХ......

    Коментиран от #34

  • 32 невий

    13 3 Отговор

    До коментар #6 от "Зеленски!":

    Е добре , че дойдохте вие “цивилизованите“ , за да разберем колко добре сме си живяли с “варварите“ . Ама яко ни преметнаха с тази “демокрация“ и става все по-лошо . По-добре “варварите“ .....те поне имат само два пола , а вие как станахте многополови , не е ясно за “нецивилизования“ свят....да не идвате от друга галактика , на Земята милиони години не е имало такъв вид.
  • 33 Истина

    7 2 Отговор
    Да би мирно седяло не би чудо видяло!

    Коментиран от #40

  • 34 Бачо Киро

    16 3 Отговор

    До коментар #31 от "ПУТИН,,,,,":

    Аз виждам само жалък рев за помощ. Сутрин реве за помощ, вечер обяснява колко са велики и как бият врага... Някак си не става и едното, и другото...
  • 35 може би краварите

    6 3 Отговор

    До коментар #15 от "Много крива ракета":

    абе като взриви аец-а европата може би ще се поразмърда
  • 36 Механик

    11 2 Отговор
    "Зеленски: Стотици наши градове на практика бяха опожарени, хиляди хора бяха убити"
    Няма нищо. Важното е, че печелите войната, че хамерсите и стингърите "говорят".
    Нали така, а ?
    Сало украине!
  • 37 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 38 Урюрвкос

    13 3 Отговор
    показа се една правдива цифра 20млн останали без ток. По мои сметки са малко над 18млн но 11млн са пенсионери от които 9млн не напускат домовете си, не са бежанци и намаляват със 400души на ден по естествени причини. Реалната икономика се крепи от 6,5млн души което е много малко за такава огромна държава и догодина очаквам дефолт, колапс и огромна хуманитарна криза.
  • 39 Хммм

    6 2 Отговор
    Дали има толкова много градове в Украйна? Чак пък стотици...
  • 40 ПУТИН

    1 2 Отговор

    До коментар #33 от "Истина":

    Явно за мен са отнася....
  • 41 НАТО Е С УКРАЙНА

    2 7 Отговор
    Натовското оръжие и украинския патриотизъм ще смажат путиновите пълчища.....НАТО налива пари и оръжие в Украйна, щото само НАТО може да спре кремълския сатрап....
  • 42 Нов

    3 1 Отговор
    И ДО 20.11. ТИ БРАКУВАХА : ТАНКОВЕ И БР. МАШИНИ 6729, САУ И ДЪЛГ. ОРЪДИЯ 3064, РСЗО 899, АВИАЦИЯ 510, БПЛА 2530.ЧЕСТИТО.
  • 43 ПУТИН

    0 4 Отговор
    УКРАЙНА БЪРЗО МИ УТЕСНЯВА
  • 44 СССР ОТ НЕБИТИЕТО

    2 4 Отговор
    Путин, не се захващай с НАТО...ше дойдеш при нас....
  • 45 един от многото

    6 3 Отговор
    Добре като рев , само където не споменава , че всичко това е благодарение на него!

    Коментиран от #46

  • 46 ПУТИН...АГРЕСОРЪТ

    2 3 Отговор

    До коментар #45 от "един от многото":

    Ше си счупи главата в Украйна...скоро
  • 47 стоян георгиев

    3 6 Отговор
    Зеленски е политика на 21 век.силата на думите му победи и спря руската военна машина.дребния комик обедини в юмрук украинския народ и този юмрук счупи зъбите на руските фашисти.респект господин зеленски.

    Коментиран от #53

  • 48 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 49 Бамби

    1 1 Отговор
    Я пак? Убити и опожарени - от кого?
  • 50 За това, поговорката

    2 1 Отговор
    Да би мирно седяло, не би чудо видяло, а още колко има да видиш ..., с акъл море а глава кофа.

    Коментиран от #52

  • 51 МОГУЧАЯ И НЕПОБЕДИМАЯ

    1 0 Отговор
    Стана НЕМОЩНАЯ и СМИРЕНАЯ.....
  • 52 ТАКА ДЕ

    1 0 Отговор

    До коментар #50 от "За това, поговорката":

    Путин да бе мирно седял......
  • 53 гергиев

    1 1 Отговор

    До коментар #47 от "стоян георгиев":

    опитваш се да демонстрираш литературни способности, но определено не ти се получава! Обади се на Зеленски да те наемат да им пишеш победните лозунги, ама побързай, че няма време! Зеленски ще даде фира скоро, че вече взе да омръзва на всички с постоянното си просене за пари и оръжия! И се научи да пишеш на български, в който език има и главни букви и, за твое най-голямо учудване, пълният член все още не е премахнат...!

    Коментиран от #58

  • 54 ПРЕДАЙ СЕ ПРЕДАТЕЛЮ И ВОЙНАТА ЩЕ СПРЕ ..

    2 1 Отговор
    ........................................ ТИ СИ ПРОВОДНИКА НА АМЕРИКАНСКОТО ЗЛО !

    Коментиран от #55, #56

  • 55 УКРАЙНА НЕ СЕ ПРЕДАВА

    1 2 Отговор

    До коментар #54 от "ПРЕДАЙ СЕ ПРЕДАТЕЛЮ И ВОЙНАТА ЩЕ СПРЕ ..":

    НАТО също....де факто треската путиновите пълчища на фронте.....
  • 56 БСП ОТРОЧЕ...ЖИВЕЕЩО В САЩ

    1 1 Отговор

    До коментар #54 от "ПРЕДАЙ СЕ ПРЕДАТЕЛЮ И ВОЙНАТА ЩЕ СПРЕ ..":

    Няма по добро от американското зло....
  • 57 ТОЯ УБИТНИК ЩЕ БЪДЕ ЛИКВИДИРАН СКОРО ОТ

    2 2 Отговор
    ОХРАНАТА СИ И ВСИЧКО ЗЕЛЕНО ЩЕ ГОРИ !
  • 58 стоян георгиев

    2 0 Отговор

    До коментар #53 от "гергиев":

    Троле извън руската кочина никой друг не вярва на новия хитер от мацква.та не ми обяснявай кво що точно ти бурята с двете леви обувки.
  • 59 ИМПЕРИАЛИСТ

    0 0 Отговор

    До коментар #6 от "Зеленски!":

    Русия просто се умори да се преструва на „ДОБРАТА ФЕЯ“ в световния театър и сега ни показа истинския си ЗВЕРСКИ ЛИК....
Новини по държави: