Угледар ще бъде напълно освободен съвсем скоро. Това заяви изпълняващият длъжността ръководител на Донецката народна република (ДНР) Денис Пушилин в ефира на Soloviev Live.
Според него през нощта Въоръжените сили на Украйна (ВСУ) са направили опити за контраатака в посока Павловка. За врага това беше болезнена загуба на населено място и позиции, добави Пушилин. „Но ние имаме абсолютно ясно разбиране за необходимостта от изпълнение на задачите. Съвсем скоро ще бъде освободен и Угледар“, подчерта той, цитиран от Лента.ру.
В този случай ще се отвори възможност за достъп до Краматорск и Славянск, обобщи изпълняващият длъжността глава на ДНР.
По-рано Пушилин каза, че въоръжените сили на Украйна са се опитали да атакуват руски позиции в Угледарско направление и да превземат Павловка и Шевченково, но са били отблъснати. Според него, в опит да върне изгубените селища, врагът е "претърпял много сериозни загуби" и е бил принуден да се върне на първоначалните си позиции.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Ксаниба
Коментиран от #8
11:17 29.11.2022
2 Ммм...да
11:22 29.11.2022
3 Много работят
11:22 29.11.2022
4 Солей
Коментиран от #6, #10
11:31 29.11.2022
5 Този коментар е премахнат от модератор.
6 Значи
До коментар #4 от "Солей":
Ти потвърждаваш, че в Донецк са руснаци (армията на Донецк) и пазят домовете си, децата си от геноцид на режима на Киев? Така ли?Коментиран от #7
11:37 29.11.2022
7 Солей
До коментар #6 от "Значи":
Значи, че не можеш да четеш. Те и Херсон и Мариупол "освободиха".Коментиран от #13
11:45 29.11.2022
8 стоян георгиев
До коментар #1 от "Ксаниба":
нема ток, тъмница не знае укро къде да връвиКоментиран от #14
11:47 29.11.2022
9 Мишел
оправдаят вложените от САЩ и ЕС над 30 милиарда долара и евро в оръжия за ВСУ , украинците събраха всички резерви и оголиха фронта. Затова руските части атакуват успешно по четири направления.
А Fox news продължава да твърди, че 70% от тези милиарди се крадат.
Коментиран от #12
11:47 29.11.2022
10 Този коментар е премахнат от модератор.
11 Гюро Михайло
11:48 29.11.2022
12 Този коментар е премахнат от модератор.
13 Даже
До коментар #7 от "Солей":
вече възстановяват Мариупол , строят нови квартали и раздават сертификати за апартаменти...ма ти откъде да знаеш. Гледай си там клишетата и не се опитавай да агитираш .12:14 29.11.2022
14 Знайко
До коментар #8 от "стоян георгиев":
стоенчо, пишеш за русия , но понеже те познавам , пак ще ти дам минус, тролчо! Ей така ще си решим проблема с теб-квото и да пишеш, дори и истината, пак ще ти давам минус! Ако за теб е работа-за мен е хоби! Ай да видим кой ще изкара повече!12:17 29.11.2022
15 Мишел
12:24 29.11.2022
16 Пешо
17:57 29.11.2022