В Киев спря тока заради аварийни прекъсвания на електрозахранването. Това съобщава РИА Новости с позоваване на украинската енергийна компания ДТЕК Киевски електрически мрежи.
„Има аварийни прекъсвания на тока в Киев. Графиците за стабилизационни спирания, които бяха изготвени по-рано, все още не са в сила“, се казва в съобщението.
Освен това стана известно за аварийни прекъсвания на електрозахранването в района окола Киев.
Сутринта на 29 ноември Одеска област също попадна под енергийни ограничения.
Ден по-рано националната енергийна компания (NEC) Ukrenergo заяви, че недостигът на електроенергия в Украйна отново започва да расте.
Това стана след три дни на намален недостиг на електроенергия. Уточнява се, че за ден дефицитът е нараснал със седем процента. По тази причина във всички украински региони са въведени аварийни прекъсвания на електрозахранването.
По-рано председателят на борда на Нафтогаз Алексей Чернишов говори за възстановяването на над 300 повредени отоплителни съоръжения в страната. По думите му това е повече от половината от общия им брой. Той подчерта, че в момента работят 99,7 на сто от котелните.
Източник: РИА Новости

Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 ХАК ИМ Е
11:12 29.11.2022
2 Владо
Да не би да е в Москва, нали Украинците са близо и гледат с бинокъл Кремъл - хи хи хи хи
Коментиран от #18
11:13 29.11.2022
3 Човека КоZа
💤
Коментиран от #5
11:13 29.11.2022
4 хахахахаха
11:13 29.11.2022
5 Човека КоZа
До коментар #3 от "Човека КоZа":
Марката11:14 29.11.2022
6 Този коментар е премахнат от модератор.
7 Кличко
11:14 29.11.2022
8 Адам Хилтън
11:14 29.11.2022
9 Историк
Коментиран от #34
11:15 29.11.2022
10 А НЕ Е ВЕРНО
11:15 29.11.2022
11 Този коментар е премахнат от модератор.
12 Не е лошо пишещите новини тук
11:16 29.11.2022
13 Този коментар е премахнат от модератор.
14 НАЛИ ЩЯХА ДА СА В КРИМ
Коментиран от #16, #42
11:17 29.11.2022
15 Този коментар е премахнат от модератор.
16 Този коментар е премахнат от модератор.
17 МНОГО ИНТЕРЕСНО
Коментиран от #25
11:21 29.11.2022
18 Хаха
До коментар #2 от "Владо":
Руска партенка за заблудените руснаци!Коментиран от #21
11:22 29.11.2022
19 НЕ Е ЛОШО
До коментар #16 от "Цончо Ганев ./.":
да си извадиш пръста от контакта11:22 29.11.2022
20 ГРАД КОЗЛОДУЙ
До коментар #16 от "Цончо Ганев ./.":
А пък ти изпи моята на аванта няма ли да ми дадеш някоя друга рубла?11:23 29.11.2022
21 Владо
До коментар #18 от "Хаха":
Cowboy- Кравар , може да не разбираш други езици хи хих хихКоментиран от #27
11:28 29.11.2022
22 Сус
11:33 29.11.2022
23 .....
Коментиран от #38
11:34 29.11.2022
24 Този коментар е премахнат от модератор.
25 Интересно да
До коментар #17 от "МНОГО ИНТЕРЕСНО":
Руските им строили, а те си лежали. И вие така - руските ви строили, за вас лежачката. Интересно е колко повече може да ближете и д пълзите, роби. И още едно интересно: садизмът ви генетичен ли е, или придобит в средата. Най-вероятно генетичен, родителите не са ви учили на емпатия.11:39 29.11.2022
26 .......
11:40 29.11.2022
27 Този коментар е премахнат от модератор.
28 Този коментар е премахнат от модератор.
29 зеления клоун
11:53 29.11.2022
30 Деб
11:54 29.11.2022
31 Този коментар е премахнат от модератор.
32 Ксаниба
11:56 29.11.2022
33 Арестович
11:57 29.11.2022
34 Ценов
До коментар #9 от "Историк":
А Донбас 8 години, какъв режим го малтретира, убива и всички гадости на които бяха подложени? А сега да видим вие как ще устискате 80 дена!!!!11:58 29.11.2022
35 Този коментар е премахнат от модератор.
36 Какво
12:02 29.11.2022
37 ЯКО БОЙ
Коментиран от #39
12:20 29.11.2022
38 Знайко
До коментар #23 от ".....":
...гледам кво си написал.....гледам и име даже нямаш....и това е една причина да не ти повярвам12:23 29.11.2022
39 Къде
До коментар #37 от "ЯКО БОЙ":
се преподават генератори? Линк?13:28 29.11.2022
40 Аршлох
13:34 29.11.2022
41 Този коментар е премахнат от модератор.
42 тая
До коментар #14 от "НАЛИ ЩЯХА ДА СА В КРИМ":
За наркомана даваме всичко лично аз ще издърпам АЕЦ-а с колата до уКРАЙна....22:57 29.11.2022