Украйна е получила четири реактивни системи за залпов изстрел LRU M270 от Франция, съобщи министърът на отбраната Алексий Резников в Twitter.
Резников уточни, че установките вече са пристигнали в Украйна. „Това е видимият резултат от приятелството между президентите Володимир Зеленски и Еманюел Макрон. Благодаря на френския министър на отбраната Себастиен Лекорн, на правителството и на френския народ“, добави министърът.

Фактът, че Франция обмисля доставката на реактивни системи за залпов изстрел LRU за укрепване на украинските позиции, беше съобщено през октомври. Тези системи са способни да нанасят удари с обсег до 70 километра, докато френската армия разполага само с 13 такива установки.
По-рано Париж предаде на Въоръжените сили на Украйна наземни зенитно-ракетни комплекси Crotale NG.

Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Теле
Коментиран от #12, #14
16:02 29.11.2022
2 Този коментар е премахнат от модератор.
3 ЩЕ ХВЪРЧАТ
16:03 29.11.2022
4 И веднага в действие....
500 ушанки могилизирани !
И това е само за час !
Коментиран от #5, #7
16:06 29.11.2022
5 Последния Софиянец
До коментар #4 от "И веднага в действие....":
ВСУ съобщава за руска офанзива при Харков и Донбас.16:07 29.11.2022
6 Делю Хайдутин
Коментиран от #10
16:08 29.11.2022
7 Вовата съм
До коментар #4 от "И веднага в действие....":
Бухахаха, никога не си виждал пушка на живо нали. Бухахаха с такива установки да свалиш самолет - развесели ме искреноКоментиран от #30
16:08 29.11.2022
8 Ален Делон
16:09 29.11.2022
9 Аршлох
Коментиран от #13, #16
16:10 29.11.2022
10 ПРИЛИЧАТ МИ НА РУСКИЯ ГРАД
До коментар #6 от "Делю Хайдутин":
ДЕТО СА КАЧЕНИ НА ЗИЛОВЕ ОТ ВРЕМЕТО НА СТАЛИН,,,, САМО ДЕТО СЪВЕТСКИТЕ ДАВАТ ИТКЛОНЕНИЕ ОТ ОКОЛО 2 КИЛОМЕТРА16:12 29.11.2022
11 Този коментар е премахнат от модератор.
12 Този коментар е премахнат от модератор.
13 Хм...
До коментар #9 от "Аршлох":
С тези нови клипчета, ти "обедили" се?, можеш ли сам да си вържеш обувките???Коментиран от #27
16:16 29.11.2022
14 ДА ДА
До коментар #1 от "Теле":
ГОТИН НИК СИ СИ ИЗБРАЛ ПОДХОЖДА НА ИЗРАЗА ТИ,,,,,,,цЯли16:17 29.11.2022
15 Този коментар е премахнат от модератор.
16 Румен Решетников
До коментар #9 от "Аршлох":
Затова ли крепостните не пускат "Армата " и СУ-57 на бойното поле? Страх ги е да не загубят трите СУ-та и десетте Армати! 😂16:20 29.11.2022
17 Нострадамус от Злокучене
16:21 29.11.2022
18 Пич
До коментар #15 от "Мамоооо...":
Твоя ще го забърша няколко пъти !!!16:23 29.11.2022
19 Мимчят
Коментиран от #22
16:26 29.11.2022
20 тез фишеци
16:38 29.11.2022
21 Българин
Коментиран от #29
16:40 29.11.2022
22 стоян георгиев
До коментар #19 от "Мимчят":
Хахаха и след пожеланието що не изпееш и песен? Руснаците до сега не успяха да унищожат ни една установка.16:41 29.11.2022
23 ДО СЛЕД МАЛКО
16:56 29.11.2022
24 СЕРИАЛА АЛО АЛО , ЯВНО ПРОДЪЛЖАВА
17:02 29.11.2022
25 КовидманЯк
17:06 29.11.2022
26 Този коментар е премахнат от модератор.
27 Този коментар е премахнат от модератор.
28 нормален
17:37 29.11.2022
29 гост
До коментар #21 от "Българин":
И кой ти каза , че сме се "надявали" войната да спре ?? Не се надяваме , а сме сигурни , че войната ще свърши с края на азиатската орда !! И връщането и в Сибир , където и е мястото !!17:46 29.11.2022
30 Този коментар е премахнат от модератор.
31 Дидо
20:07 29.11.2022
32 Залпов Изстрел
10:29 30.11.2022