Руското ръководство се готви за продължителна война в Украйна, така че всички държави членки на НАТО, които подкрепят Киев, трябва да продължат да предоставят оръжия на украинската армия, докато Путин не разбере, че не е в състояние да победи на бойното поле.
Това заяви генералният секретар на Северноатлантическия алианс Йенс Столтенберг пред АФП, цитиран от БТА.
"Не бива да подценяваме Русия, тя планира дълга война", заяви ръководителят на НАТО.
Според него все още няма признаци, че руският президент Владимир Путин се е отказал от целта си да постигне контрол над Украйна.
"Виждаме, че те (руснаците - бел. ред.) мобилизират повече сили, готови са да дадат много жертви, опитват се да се сдобият с повече оръжия и боеприпаси", добави Столтенберг.
В този контекст той изрази убеждението си, че Путин е готов да продължи войната с нови настъпателни операции.
Съюзниците от НАТО, начело със САЩ, изпратиха на Украйна оръжия за милиарди долари и това помогна на Киев да промени позицията си в боевете, отбелязва Укринформ.
"Най-вероятно тази война ще приключи на масата за преговори, както повечето войни", каза Столтенберг. Същевременно той подчерта, че всяко решение трябва да гарантира "превъзходството на Украйна като суверенна и независима държава". Най-бързият начин да се постигне това е да се подкрепи Украйна с оръжие, "за да разбере Путин, че не може да победи на бойното поле и трябва да седне и да преговаря добросъвестно".
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Сменям си ник-а
Тя воюва с НАТО и ЕС на своя територия.
Коментиран от #3, #6
07:22 17.12.2022
2 Историчар
Коментиран от #5, #34, #49
07:26 17.12.2022
3 Смени си мозъка
До коментар #1 от "Сменям си ник-а":
Да, само дето вече Русия загуби 100 войници, а НАТО дори не се е включило 😂😂Коментиран от #4, #7
07:28 17.12.2022
4 Смени си мозъка
До коментар #3 от "Смени си мозъка":
100 хилядиКоментиран от #56, #63
07:28 17.12.2022
5 Боруна Лом
До коментар #2 от "Историчар":
ЯВНО НА ХРАНИЛКАТА НА НПОООКоментиран от #13, #20, #60
07:29 17.12.2022
6 Този коментар е премахнат от модератор.
7 То ако
До коментар #3 от "Смени си мозъка":
и НАТО се включи , ще стане като в Афганистан , цели 20 години , най - дългата война на Америка !Коментиран от #68
07:32 17.12.2022
8 007
Коментиран от #10, #24, #36
07:32 17.12.2022
9 Мим
07:33 17.12.2022
10 1111
До коментар #8 от "007":
А ти ну забравяй, че "агресора" не нито сърбия, ирак, или серия, а страна с високотехнологични оръжия, разхолагаща с 6 хил. ядрени бойни глави, т.е.голям залък за сащ.07:36 17.12.2022
11 Сменям си ник-а
До коментар #6 от "Раковски":
Тръгнах да ти отговарям но не си струва.Мн. поздрави на Холандия и Австрия за Шенген през крив макарон.
07:37 17.12.2022
12 незнайко
Коментиран от #15
07:38 17.12.2022
13 ГРАД КОЗЛОДУЙ
До коментар #5 от "Боруна Лом":
ПРИЯТЕН ДЕН господин ГРАДСКИ от БОРУНА ЛОМКоментиран от #26
07:41 17.12.2022
14 Укропат
07:41 17.12.2022
15 Този коментар е премахнат от модератор.
16 Този коментар е премахнат от модератор.
17 Този коментар е премахнат от модератор.
18 Този коментар е премахнат от модератор.
19 Рошко
07:49 17.12.2022
20 Този коментар е премахнат от модератор.
21 Този коментар е премахнат от модератор.
22 иваило
07:51 17.12.2022
23 Този коментар е премахнат от модератор.
24 Аватар
До коментар #8 от "007":
В тъй нареченият свободен свят са концентрирани собствениците на огромна част от световния банков капитал.В този ред на мисли си задавам въпроса украинците за чии интереси воюват.07:57 17.12.2022
25 ГРАД КОЗЛОДУЙ
07:59 17.12.2022
26 ГРАД КОЗЛОДУЙ
До коментар #13 от "ГРАД КОЗЛОДУЙ":
НАТОвско оръжие, НАТОвски военни, НАТОвски данни от НАТОвски сателити, ама НАТО НЯМА участие във войната08:00 17.12.2022
27 ГРАД КОЗЛОДУЙ
08:01 17.12.2022
28 ГРАД КОЗЛОДУЙ
08:01 17.12.2022
29 Днешна Русия е поредица от грешки
Някога Джордж Оруел бе написал: " Войната е мир. Свободата е робство. Невежеството е сила"
Затова и според Путин:
Свободата на ЗАПАД е робство и Западът е прогнил и пропаднал, който се опитвал да унищожи "руският свят".!
Войната е МИР и Войната не е война, а според Путин е само "специална военна операция"...!!!
Лъжата Е ИСТИНА и не е лъжа, когато е изречена от Путин ,
"Грешното е правилно" и Западния Свят е обречен , а само "Руският Свят" на "Невежеството е Сила и Бъдеще" ..!!!
Коментиран от #31, #35, #38, #48, #50, #83
08:02 17.12.2022
30 Този коментар е премахнат от модератор.
31 Този коментар е премахнат от модератор.
32 карамфила
08:04 17.12.2022
33 Този коментар е премахнат от модератор.
34 Гост
До коментар #2 от "Историчар":
По вероятно е другарите на комика-наркоман да го застрелят в бункера му.На нацитата краят е смърт в бункера и изгаряне на тялото.08:06 17.12.2022
35 🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️
До коментар #29 от "Днешна Русия е поредица от грешки":
Я, ти си Алиса в Огледалния Свят ‼️08:07 17.12.2022
36 Знаещ
До коментар #8 от "007":
Защото ги е шубе. Знаят за какво иде реч, а иначе на думи са много силни08:08 17.12.2022
37 Не се знае
08:15 17.12.2022
38 Този коментар е премахнат от модератор.
39 Зевзека
08:17 17.12.2022
40 НАТО
08:19 17.12.2022
41 ДЖУДЖАКА
08:20 17.12.2022
42 ША СЪ ЛЕЕ РУСКА КРЪВ
08:20 17.12.2022
43 Българин Сл.
Коментиран от #47
08:20 17.12.2022
44 Този коментар е премахнат от модератор.
45 Урюрвкос
08:24 17.12.2022
46 укри нацист
08:27 17.12.2022
47 Зевзека
До коментар #43 от "Българин Сл.":
Да бе, НАТО чак е цъфнало и вързало. Като гледам българската натовска армия, даже и налъмите са цъфнали, да знаеш. Германия е на минимума на оръжията си. Франция също. Германия изтегля заем за да попълни липсите. Все повече държави се усещат, че дават годно оръжие с което могат да пазят държавите си, а не получават заместител. Освен това за да получат ново, трябва да го платят, обаче света е в криза. И тук е въпроса. Ще теглят ли заеми да купуват оръжие, като преди това са дали своето безплатно на Украйна, като едновременно с това вдигат цените на народите си и фалират бизнеси. Тия умници дето го правят това зависят от избирателите си. А те вече роптаят срещу това да плащат за украинците. И като имате предвид, че на запад не ги настаняваха в 5 звезни хотели с лукс маникюристки. И пак скачат. Ала демократичните медии не ви го казват. Грижат се да не вдигнете кръвното като разберете че ЕС е пред фалит! Но нищо, вие си вярвайте в еднорози.Коментиран от #53
08:32 17.12.2022
48 🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️
До коментар #29 от "Днешна Русия е поредица от грешки":
В триенето Ви е силата ‼️А сега кажи грешка ли е и българския представител гласувал в ООН ❗
Общото събрание на ООН прие руската проекторезолюция за борба с героизацията и прославянето на нацизма
Свят | 07.11.2022, 06:19 |
България гласува ПРОТИВ 🤔🤔🤔
/ значи е ЗА героизацията на фашизма /
08:42 17.12.2022
49 това
До коментар #2 от "Историчар":
няма как да стане, защото човек притиснат до стената няма какво да губи, а Русия е най ядрената сила в света, говориш колкото да не заспиш.08:44 17.12.2022
50 Читатале
До коментар #29 от "Днешна Русия е поредица от грешки":
Човече, ти четеш Оруел като дявола евангелието! С още една разлика - 30 години след рухването на стената.08:45 17.12.2022
51 Торето
08:46 17.12.2022
52 годзила
08:46 17.12.2022
53 Аууу избирателите
До коментар #47 от "Зевзека":
Стига бе мой не се тревожи за германците08:47 17.12.2022
54 Райнхард
08:52 17.12.2022
55 Великия туземен катун
08:53 17.12.2022
56 куку
До коментар #4 от "Смени си мозъка":
Нищо не разбрах..Как така дълга война..Като чета западна соросоидна преса..1.Русия остана без ракети . 2.Руснаци гладуват. 3. Всички руски войници са убити..А сега ни сервирате че ще има настъпателни операции...А аз мислех че на Коледа осв.армия на нато ще е под Москва..Нещо куца..някой лъже..НО вече сме свикнали..още от хим.оръжие на Садам..все още го търсят американци..западняци вече не....08:53 17.12.2022
57 Вирус
Коментиран от #61, #64
08:55 17.12.2022
58 Този коментар е премахнат от модератор.
59 ИСТИНСКИЯ ГРАД КОЗЛОДУЙ
08:58 17.12.2022
60 СОФИЯ
До коментар #5 от "Боруна Лом":
в ГРЕШКА стеКоментиран от #72
09:00 17.12.2022
61 Този коментар е премахнат от модератор.
62 Този коментар е премахнат от модератор.
63 фейк
До коментар #4 от "Смени си мозъка":
100човека, после написа 100хл. а аз предлагам 1 милион загуби на Русия....какво си играеш на дребно..09:03 17.12.2022
64 Този коментар е премахнат от модератор.
65 Този коментар е премахнат от модератор.
66 Този коментар е премахнат от модератор.
67 Перодактил русофил
Детс дъ куесчън !
09:13 17.12.2022
68 да да
До коментар #7 от "То ако":
Вас ви страх точно от дълга война,защото обикновени хора не виждат смисъл от тази касапница,която започна още през 2014г...с вашата помощ..Скоро всичко ще приключи,вече 50% от еенергосистема на украйна е извън строя..Русия действа по същия начин както сащ в Сърбия..Така че американци да не дават акъл колко са лоши руснаци и как населението страда..Двулични евтини постановки..Зеления да излиза от бункера,подписва капитулация и да го прибират в сащ на почивка,дайте му анти-оскар за най зле се представил актьор..Коментиран от #69
09:16 17.12.2022
69 123
До коментар #68 от "да да":
Ти не можеш ли да осъзнаеш ,че никой не се предава доброволно,освен пpoфани комунета като тебе?!09:26 17.12.2022
70 Смешко е на линия да ни весели!
10:01 17.12.2022
71 стоян георгиев
10:01 17.12.2022
72 Боруна Лом
До коментар #60 от "СОФИЯ":
ТО ПА ЕДНА СОФИЯ.....10:12 17.12.2022
73 Жар
Коментиран от #82
10:23 17.12.2022
74 МайкАлънПатън
11:31 17.12.2022
75 Зайо Байо
Коментиран от #76
11:39 17.12.2022
76 кумчо ВЪЛЧО
До коментар #75 от "Зайо Байо":
Струва си да се види наистина ! ББ с шинел върху туловището си ! И без това в България вече НЯМАМЕ НУЖДА от него. Нека не ни се свиди и да го поделим със света !11:42 17.12.2022
77 Пинко
Когато липсва качеството на живот се получава ДЕФИЦИТ НА ИДЕНТИЧНОСТ, а с дефицита на идентичност идва и озлоблението, и водката.
Двойкаджията по много предмети бие другарчетата си от класа и като го попитат, защо го прави, казва, че другарчетата му се присмивали.
12:39 17.12.2022
78 Очилат капут
13:53 17.12.2022
79 ПИТИН В ШАШ
17:21 17.12.2022
80 ЛЕЕ СА РУСКА КРЪВ
17:34 17.12.2022
81 Българин
А за Русия санкции, докато се разпадне.
23:47 17.12.2022
82 Българин
До коментар #73 от "Жар":
Явно не знаеш, че Украйна е независима държава и не иска да е роб на Русия.23:52 17.12.2022
83 Иван
До коментар #29 от "Днешна Русия е поредица от грешки":
Браво! Има хора като теб, които разбират положението!За съжаление повечето коментари тук са от прости хора.
00:04 18.12.2022