Руският министър на външните работи Сергей Лавров обвини украинския президент Володимир Зеленски, че не разбира колко сериозна е ситуацията - близо 10 месеца след началото на инвазията на Русия в Украйна, предадоха ДПА и ТАСС, цитирани от БТА.
"Зеленски просто кипи от идеи. Този фонтан обаче точно разкрива липсата на разбиране от страна на украинския президент на сериозността на ситуацията за неговия народ", каза Лавров в интервю за беларуската телевизия "Беларус 1".
Руският външен министър не уточни какви идеи на Зеленски има предвид. Той обаче увери, че те отразяват "расисткия характер" на властите в Киев.
В последно време украинският президент прокарва идеята да бъде създаден международен трибунал, който да съди висшето руско политическо и военно ръководство заради войната в Украйна, отбелязва ДПА.
В интервюто Лавров отправи остри критики и към Запада. "Истеричната реакция" на руската "специална военна операция" в Украйна потвърди позицията на Москва, че тя е била "абсолютно необходима", каза той.
Лавров изтъкна, че Русия е провалила "геополитическите игри на Запада", който е искал да превърне Украйна в постоянна заплаха за нея.
Руският външен министър посети вчера Беларус заедно с президента Владимир Путин.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 фен
Коментиран от #14, #61
06:09 20.12.2022
2 Този коментар е премахнат от модератор.
3 Азз
06:11 20.12.2022
4 Вашето Мнение
Коментиран от #18
06:12 20.12.2022
5 ууу
06:14 20.12.2022
6 Кипи
06:14 20.12.2022
7 МАЙДАН
06:15 20.12.2022
8 Този коментар е премахнат от модератор.
9 Този коментар е премахнат от модератор.
10 Сск
06:19 20.12.2022
11 украинско утро
Коментиран от #29
06:21 20.12.2022
12 Този коментар е премахнат от модератор.
13 ГРАД КОЗЛОДУЙ
Коментиран от #19
06:22 20.12.2022
14 ГРАД КОЗЛОДУЙ
До коментар #1 от "фен":
факт е ЗЕЛЕНСКИ е КУКЛА на КОНЦИКоментиран от #17
06:23 20.12.2022
15 007
Коментиран от #25
06:24 20.12.2022
16 А то като
След някакви 5-6 водки и той е кипнал.
06:24 20.12.2022
17 Този коментар е премахнат от модератор.
18 Сск
До коментар #4 от "Вашето Мнение":
Путин направи такава услуга на САЩ с тази война , че трябва да му издигнат паметник в Вашингтон06:28 20.12.2022
19 А Путлер
До коментар #13 от "ГРАД КОЗЛОДУЙ":
Е Терорист. Дърт Изтрещял.ник.Коментиран от #28
06:29 20.12.2022
20 ИСТИНСКИЯ ГРАД КОЗЛОДУЙ
06:32 20.12.2022
21 Този коментар е премахнат от модератор.
22 Този коментар е премахнат от модератор.
23 Развеселен
Само че това не беше по плана на специалната операция.
Така че - прав е!
Има от какво да се страхуват!
06:36 20.12.2022
24 Този коментар е премахнат от модератор.
25 Този коментар е премахнат от модератор.
26 Този коментар е премахнат от модератор.
27 Котка ученият
06:43 20.12.2022
28 ГРАД КОЗЛОДУЙ
До коментар #19 от "А Путлер":
КАКВО означава ПУТЛЕР има си ИМЕ ФАМИЛИЯ и е господин ПУТИНКоментиран от #39, #53
06:43 20.12.2022
29 Някой
До коментар #11 от "украинско утро":
Защото са тъпи. Руснаците вече превзеха Киев - за три дена06:46 20.12.2022
30 Вашето Мнение
До коментар #22 от "Българин":
В България има над 120 000 частни фирми и съответно толкоз бизнесменина. По-мизерно същество от бг бизнесменина няма. Тоя обява щял да пуска, та вие пари нямате за пощенски марки. Такъв вой от бг.бизнесменините за повишаването на работната заплата с 50 лв нададохте, че ви чуха и глухите. Бг бизнесменина не е нищо повече от мизерник с кредити. А ти специално, си от тия дето денонощно клечат пред козяк за центове.06:48 20.12.2022
31 Този коментар е премахнат от модератор.
32 Този коментар е премахнат от модератор.
33 Този коментар е премахнат от модератор.
34 Котка ученият
06:54 20.12.2022
35 дядото
06:59 20.12.2022
36 Велик !!!
Умишлени и цинични ракетни удари по гражданска критична инфраструктура. Не по военни съоръжения.
Все още ли си мислите, че можете да ни уплашите, да ни пречупите, да ни накарате да отстъпим?
Наистина ли нищо не разбрахте?
Не разбрахте ли кои сме ние? За какво сме? За какво говорим?
Четете по устните ми:
Без газ или без вас? Без вас.
Без вас или без светлината? Без вас.
Без вода или без вас? Без вас.
Без храна или без вас? Без вас.
Студът, гладът, тъмнината и жаждата не са толкова страшни и смъртоносни за нас, колкото вашето „приятелство и братство“.
Но историята ще постави всичко на мястото си.
И ние ще сме с газ, осветление, вода и храна… и БЕЗ вас!“.
Коментиран от #38, #69
07:04 20.12.2022
37 Храна за мурZилkи
„Безаналоговата“ армия на Владимир Путин, която трябваше да превземе Киев за 3 дни,
вече 300 дни не може да стигне до столицата.
Унижението за кремълския режим е още по-голямо, защото Путин анексира незаконно украински територии,
от които войниците му избягаха панически само дни по-късно.
По данни на Въоръжените сили на Украйна от началото на пълномащабната война на 24 февруари
над 96 000 руски войници са били демилитаризирани на украинска земя.
Наближава краят не само на иZpoда Путлер,
но и на насилственото образувание РФ!
Какъвто беше краят и на насилственото образувание СССР!
07:06 20.12.2022
38 Този коментар е премахнат от модератор.
39 ПУТЛЕР...СИНОНИМ НА
До коментар #28 от "ГРАД КОЗЛОДУЙ":
ХИТЛЕР......07:07 20.12.2022
40 Този коментар е премахнат от модератор.
41 Този коментар е премахнат от модератор.
42 Този пръст се отнася и за България!?
Коментиран от #46, #65
07:17 20.12.2022
43 Този коментар е премахнат от модератор.
44 Капитан Клос
Май им пари под дупето на двамата терористи . Ясно е че ще бъдат проклети от почернените майки и от двете страни
07:18 20.12.2022
45 Този коментар е премахнат от модератор.
46 ЛЕЕ СЕ РУСКА КРЪВ, НЕ БЪЛГАРСКА
До коментар #42 от "Този пръст се отнася и за България!?":
Само БСП путинистите не го проумяха.....07:23 20.12.2022
47 Реалист
До коментар #22 от "Българин":
Те и минимална заплата не могат да изкарат.Остави ги да вегитират и от диванчето да громят "гнилия" Запад, че да се свършва с този съветски бацил.
Коментиран от #56
07:25 20.12.2022
48 Ридик
07:29 20.12.2022
49 Наблюдател
07:31 20.12.2022
50 Кон цвили самотен
07:32 20.12.2022
51 Мдааа
07:35 20.12.2022
52 Историк
07:36 20.12.2022
53 Този коментар е премахнат от модератор.
54 телешка главЪ
07:50 20.12.2022
55 Кой кипи всъщност
07:55 20.12.2022
56 Рико
До коментар #47 от "Реалист":
Украйнският народ получава подкрепа (вкл.материална) от десетки страни; московската държава е в санкции от десетки държави, обаче ситуацията била сложна за Киев, не за Москва. И приказваниците им като действията - неадекватни, несъстоятелни, глупави и смешни.07:58 20.12.2022
57 Урюрвкос
07:59 20.12.2022
58 Гюнтер
08:19 20.12.2022
59 кон с капаци
08:36 20.12.2022
60 Ихтиандър
08:40 20.12.2022
61 Този коментар е премахнат от модератор.
62 вятъра на промяната
Не се знае ще успеят ли ,,игрите на Запада", но Русия успя сама да създаде от Украйна силен враг който никога няма да се подчини и никога няма да забрави щетите нанесени от Кремъл. Пак по вина на Русия политиката за отбрана на много съседни на нея държави промениха позицията си и обръча се стесни.
09:03 20.12.2022
63 Алф Пугачов
09:08 20.12.2022
64 В определен момент
09:16 20.12.2022
65 Според твоите "мъдри мисли"
До коментар #42 от "Този пръст се отнася и за България!?":
Възмездие ще има и за САЩ,Великобритания,Германия,Франция,Полша,Канада,Дания,Швеция,Нидерландия,Норвегия,Финландия,Австралия и още не знам колко други държави на които предварително се извинявам,че не съм посочил и ей там най-накрая и нашата малка България!Като гледам само този внушителен списък не знам как една едничка Русия ще раздаде възмездие.Освен всичко друго тя няма и МОРАЛНОТО ОСНОВАНИЕ за това.Тази война не е II Световна.Тогава част от изброените държави бяха на страната на СССР и без тяхната помощ нямаше да има победа!Сега нещата са съвсем,съвсем други!09:25 20.12.2022
66 Сериозно?
09:32 20.12.2022
67 Герги
09:39 20.12.2022
68 Един
09:47 20.12.2022
69 Плашимир
До коментар #36 от "Велик !!!":
Гласът на омразата ли чувам?09:51 20.12.2022
70 🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️
09:54 20.12.2022
71 Историк
Коментиран от #72
10:08 20.12.2022
72 ИМПЕРИАЛИСТ
До коментар #71 от "Историк":
Русия просто се умори да се преструва на „ДОБРАТА ФЕЯ“ в световния театър и сега ни показа истинския си ЗВЕРСКИ ЛИК....19:38 20.12.2022