20 Декември, 2022 06:07 3 813 72

Лавров: Зеленски кипи от идеи, но не разбира колко сериозна е ситуацията на народа му

  • сергей лавров-
  • русия-
  • украйна-
  • зеленски

Руският външен министър отправи остри критики и към Запада

Лавров: Зеленски кипи от идеи, но не разбира колко сериозна е ситуацията на народа му - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Руският министър на външните работи Сергей Лавров обвини украинския президент Володимир Зеленски, че не разбира колко сериозна е ситуацията - близо 10 месеца след началото на инвазията на Русия в Украйна, предадоха ДПА и ТАСС, цитирани от БТА.

"Зеленски просто кипи от идеи. Този фонтан обаче точно разкрива липсата на разбиране от страна на украинския президент на сериозността на ситуацията за неговия народ", каза Лавров в интервю за беларуската телевизия "Беларус 1".

Руският външен министър не уточни какви идеи на Зеленски има предвид. Той обаче увери, че те отразяват "расисткия характер" на властите в Киев.

В последно време украинският президент прокарва идеята да бъде създаден международен трибунал, който да съди висшето руско политическо и военно ръководство заради войната в Украйна, отбелязва ДПА.

В интервюто Лавров отправи остри критики и към Запада. "Истеричната реакция" на руската "специална военна операция" в Украйна потвърди позицията на Москва, че тя е била "абсолютно необходима", каза той.

Лавров изтъкна, че Русия е провалила "геополитическите игри на Запада", който е искал да превърне Украйна в постоянна заплаха за нея.

Руският външен министър посети вчера Беларус заедно с президента Владимир Путин.


Поставете оценка:
Оценка 3 от 62 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 фен

    71 24 Отговор
    Няма значение, дали е Зеленски, или Червенски - той е само една кукла! Е, Зеленски все пак е професионален актьор де ..

    Коментиран от #14, #61

  • 2 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 3 Азз

    77 27 Отговор
    Браво, Лавров!
  • 4 Вашето Мнение

    72 23 Отговор
    Зеления наркоман е зависим не само от наркотиците, той е напълно зависим и от диларите от хамерика. Тази кучка няма свободна воля и е брутално насилвана от господаря си. А хамериканския господар е доказал от пръкването си, че е безмилостен. Слава на Бога, че се появи водач на най-силния народ на земята, Путин е човека, който ще погребе хамерика.

    Коментиран от #18

  • 5 ууу

    53 19 Отговор
    ЗИЛЕНСКИ ...... ЕВРЕЙСКИ КРЕТЕН !!!!
  • 6 Кипи

    47 18 Отговор
    щото е вечно дрогиран.И не му пука за стадото му по същата причина.И аз като се натаралянкам ставам такъв.Най-великия!
  • 7 МАЙДАН

    47 16 Отговор
    СЪД ЗА ЗЕЛЕНИЯ !!!
  • 8 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 9 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 10 Сск

    36 49 Отговор
    По-добре без ток и вода в Украйна, отколкото без бъдеще в Русия
  • 11 украинско утро

    58 21 Отговор
    Прав е г-н Лавров!Беше прав,когато критикуваше и английския външен министър Лиз Тръс!Всъщност някой спомня ли си сега за нея!А дните на зеления сатрап са преброени!Доста западни журналисти се питат;кога генерал Суровикин ще е пред портите на Киев?

    Коментиран от #29

  • 12 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 13 ГРАД КОЗЛОДУЙ

    49 20 Отговор
    ЗЕЛЕНСКИ е психопат

    Коментиран от #19

  • 14 ГРАД КОЗЛОДУЙ

    44 16 Отговор

    До коментар #1 от "фен":

    факт е ЗЕЛЕНСКИ е КУКЛА на КОНЦИ

    Коментиран от #17

  • 15 007

    22 43 Отговор
    Пррррр коньооо!!!. Няма да излъжеш никой, освен нашите продажници!. Отивате на бунището с дребния ти господар. 🇧🇬🇺🇦🇺🇸🇪🇺🇧🇬

    Коментиран от #25

  • 16 А то като

    19 34 Отговор
    Гледаме Катъра и той кипи и говори глупости.
    След някакви 5-6 водки и той е кипнал.
  • 17 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 18 Сск

    27 17 Отговор

    До коментар #4 от "Вашето Мнение":

    Путин направи такава услуга на САЩ с тази война , че трябва да му издигнат паметник в Вашингтон
  • 19 А Путлер

    19 30 Отговор

    До коментар #13 от "ГРАД КОЗЛОДУЙ":

    Е Терорист. Дърт Изтрещял.ник.

    Коментиран от #28

  • 20 ИСТИНСКИЯ ГРАД КОЗЛОДУЙ

    28 13 Отговор
    ЗЕЛЕНСКИ е психопат това не е болест а е УМ състояние психопатите не изсптват ЕМПАТИЯ СЪСТРАДАНИЯ егоистично МАНИПУЛАТИВНИ са а и в УКРАЙНА е тъмно студ глад болести разруха смърт
  • 21 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 22 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 23 Развеселен

    15 27 Отговор
    Ами сега вече Украйна наистина стана заплаха за Русия!
    Само че това не беше по плана на специалната операция.
    Така че - прав е!
    Има от какво да се страхуват!
  • 24 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 25 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 26 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 27 Котка ученият

    11 2 Отговор
    Лавров искаше да го нарече робство. Но той не каза това.
  • 28 ГРАД КОЗЛОДУЙ

    16 18 Отговор

    До коментар #19 от "А Путлер":

    КАКВО означава ПУТЛЕР има си ИМЕ ФАМИЛИЯ и е господин ПУТИН

    Коментиран от #39, #53

  • 29 Някой

    8 4 Отговор

    До коментар #11 от "украинско утро":

    Защото са тъпи. Руснаците вече превзеха Киев - за три дена
  • 30 Вашето Мнение

    24 7 Отговор

    До коментар #22 от "Българин":

    В България има над 120 000 частни фирми и съответно толкоз бизнесменина. По-мизерно същество от бг бизнесменина няма. Тоя обява щял да пуска, та вие пари нямате за пощенски марки. Такъв вой от бг.бизнесменините за повишаването на работната заплата с 50 лв нададохте, че ви чуха и глухите. Бг бизнесменина не е нищо повече от мизерник с кредити. А ти специално, си от тия дето денонощно клечат пред козяк за центове.
  • 31 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 32 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 33 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 34 Котка ученият

    11 12 Отговор
    НАТО води война за украински кръст на собствения си гроб.
  • 35 дядото

    16 10 Отговор
    а може би зеленски толкова е затънал в едно голямо блато,че отдавна не му пука за украйна и украинците
  • 36 Велик !!!

    21 20 Отговор
    "Дори през непроницаемата тъмнина Украйна и цивилизованият свят ясно виждат тези терористични актове.
    Умишлени и цинични ракетни удари по гражданска критична инфраструктура. Не по военни съоръжения.
    Все още ли си мислите, че можете да ни уплашите, да ни пречупите, да ни накарате да отстъпим?
    Наистина ли нищо не разбрахте?
    Не разбрахте ли кои сме ние? За какво сме? За какво говорим?
    Четете по устните ми:
    Без газ или без вас? Без вас.
    Без вас или без светлината? Без вас.
    Без вода или без вас? Без вас.
    Без храна или без вас? Без вас.
    Студът, гладът, тъмнината и жаждата не са толкова страшни и смъртоносни за нас, колкото вашето „приятелство и братство“.
    Но историята ще постави всичко на мястото си.
    И ние ще сме с газ, осветление, вода и храна… и БЕЗ вас!“.

    Коментиран от #38, #69

  • 37 Храна за мурZилkи

    17 19 Отговор
    Заплахите на Руската терористична федерация очевидно вече не притесняват никого.
    „Безаналоговата“ армия на Владимир Путин, която трябваше да превземе Киев за 3 дни,
    вече 300 дни не може да стигне до столицата.
    Унижението за кремълския режим е още по-голямо, защото Путин анексира незаконно украински територии,
    от които войниците му избягаха панически само дни по-късно.
    По данни на Въоръжените сили на Украйна от началото на пълномащабната война на 24 февруари
    над 96 000 руски войници са били демилитаризирани на украинска земя.

    Наближава краят не само на иZpoда Путлер,
    но и на насилственото образувание РФ!
    Какъвто беше краят и на насилственото образувание СССР!
  • 38 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 39 ПУТЛЕР...СИНОНИМ НА

    13 14 Отговор

    До коментар #28 от "ГРАД КОЗЛОДУЙ":

    ХИТЛЕР......
  • 40 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 41 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 42 Този пръст се отнася и за България!?

    20 12 Отговор
    Нашите подлоги не проумяват какво вършат на България, ще й докарат бедата на Украйна. Там вече се стреля с българско оръжие, което е дадено от нашите краварски подлоги, това значи, че България воюва срещу Русия. Вече сме вписани в черният списък, и скоро ще получим възмездие. Сега си обяснавам, защо България е винаги губеща, защото все български продажници са я управлявали и за келепир са я продавали, както и днес.

    Коментиран от #46, #65

  • 43 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 44 Капитан Клос

    13 10 Отговор
    Нещо много се е загрижил за украинците , дъртия катър .
    Май им пари под дупето на двамата терористи . Ясно е че ще бъдат проклети от почернените майки и от двете страни
  • 45 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 46 ЛЕЕ СЕ РУСКА КРЪВ, НЕ БЪЛГАРСКА

    9 10 Отговор

    До коментар #42 от "Този пръст се отнася и за България!?":

    Само БСП путинистите не го проумяха.....
  • 47 Реалист

    6 12 Отговор

    До коментар #22 от "Българин":

    Те и минимална заплата не могат да изкарат.
    Остави ги да вегитират и от диванчето да громят "гнилия" Запад, че да се свършва с този съветски бацил.

    Коментиран от #56

  • 48 Ридик

    4 6 Отговор
    Фашиста казва дръщте фашиста
  • 49 Наблюдател

    7 6 Отговор
    Руският Рибентроп ще застане пред международният трибунал за военни престъпления и ще отговаря за всички мръсотии, които е направил. Жалкото е, че смъртната присъда, която заслужава е отменена.
  • 50 Кон цвили самотен

    7 4 Отговор
    И кой ли го чу?Начи расизъм било да искаш международен трибунал за руските военопрестъпници.Как ли ще виснеш и ти старий коне с наведени рамена в Хага кат милошевич .Как ли ще поцвилваш на въпросите на съдиите,а?Хахаха.Натам я тикате ситааца!Хихихи
  • 51 Мдааа

    6 5 Отговор
    А кой докара украинския народ до това сериозно състояние? Мдааа, дрогаря Путин. И по този начин иска да вземе украинска територия.
  • 52 Историк

    9 6 Отговор
    Дълго време се чудех защо в Нюрнберг обесиха Рибентроп, та той беше само дипломат. После видях Лавров и всичко ми стана ясно.
  • 53 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 54 телешка главЪ

    3 4 Отговор
    Роби ли ви трябват.
  • 55 Кой кипи всъщност

    9 6 Отговор
    Рушнята кипи от идеи - иска да напада и Казахстан, и Узбекистан, и азербайджанските газови платформи. Диво племе, дето все го нападат, все пострадало и все на чужди територии. Докато единствената идея на Украйна е да изгони руските диваци от пределите си.
  • 56 Рико

    7 6 Отговор

    До коментар #47 от "Реалист":

    Украйнският народ получава подкрепа (вкл.материална) от десетки страни; московската държава е в санкции от десетки държави, обаче ситуацията била сложна за Киев, не за Москва. И приказваниците им като действията - неадекватни, несъстоятелни, глупави и смешни.
  • 57 Урюрвкос

    7 3 Отговор
    още 2016г. украинското военно министерство даде кабинетите на един цял етаж от сградата си за американски съветници. Сградата е на три етажа но с огромна площ. Адрес Киев, Въздухофлотски булевард 6 има я на гугъл ревю
  • 58 Гюнтер

    7 3 Отговор
    Хахаха, дъртият съветски рептил пак се изходил - Зеленски е човекът, който ще ви навре там, дето слънце не огрява, кремлинско куку грозно!!!!
  • 59 кон с капаци

    5 2 Отговор
    Отврат е тоя кон!
  • 60 Ихтиандър

    4 2 Отговор
    Имам чувството, че тоя с голямата глава е хомосексуален. Подозренията ми се потвърдиха от онази знимка в онзи хотел в Индонезия. С тениска на омразен западен дизайнер - гей на хиляди долари и часовник от същия произход....доста съмнителни неща.
  • 61 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 62 вятъра на промяната

    3 1 Отговор
    ,,Лавров изтъкна, че Русия е провалила "геополитическите игри на Запада", който е искал да превърне Украйна в постоянна заплаха за нея."
    Не се знае ще успеят ли ,,игрите на Запада", но Русия успя сама да създаде от Украйна силен враг който никога няма да се подчини и никога няма да забрави щетите нанесени от Кремъл. Пак по вина на Русия политиката за отбрана на много съседни на нея държави промениха позицията си и обръча се стесни.
  • 63 Алф Пугачов

    1 1 Отговор
    И на тебе на Путин Врачките Баячките Гледачките Шаманите Ясновидците и други ти мътят картуната голямата с лъжи
  • 64 В определен момент

    0 1 Отговор
    Човек на много висок пост трябва или да се оттегли,или да си мълчи.В противен случай обикновено става за смях!
  • 65 Според твоите "мъдри мисли"

    0 4 Отговор

    До коментар #42 от "Този пръст се отнася и за България!?":

    Възмездие ще има и за САЩ,Великобритания,Германия,Франция,Полша,Канада,Дания,Швеция,Нидерландия,Норвегия,Финландия,Австралия и още не знам колко други държави на които предварително се извинявам,че не съм посочил и ей там най-накрая и нашата малка България!Като гледам само този внушителен списък не знам как една едничка Русия ще раздаде възмездие.Освен всичко друго тя няма и МОРАЛНОТО ОСНОВАНИЕ за това.Тази война не е II Световна.Тогава част от изброените държави бяха на страната на СССР и без тяхната помощ нямаше да има победа!Сега нещата са съвсем,съвсем други!
  • 66 Сериозно?

    1 3 Отговор
    Уморените коне ги убиват нали
  • 67 Герги

    2 2 Отговор
    Конь...и кой прави ситуацията на Народа така сериозна...сигурно Марсианците...Вие...руските Терористи...
  • 68 Един

    3 3 Отговор
    Руската кочина все ненаядена. Нищо че е 1/8 от цялата суша и повече от половината и територия пустее, те ламтят за още земя...нагли до безкрай!
  • 69 Плашимир

    0 1 Отговор

    До коментар #36 от "Велик !!!":

    Гласът на омразата ли чувам?
  • 70 🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️

    3 4 Отговор
    Зеленски унищожава робсия и втарая в мире в момента с 10 хаймарса, ще падна от смях, това представлява калната просия, само празни приказки и фантази от проскубаното страхливо бункерно жуже и лакейте му‼️
  • 71 Историк

    3 3 Отговор
    Лавров, ти не разбираш колко е сериозно положението на фашистката ви хунта. Няма да доживееш до рождения си ден след 3 години на совбода: или ще са те почерпили с чай своите, или ще си в килията.

    Коментиран от #72

  • 72 ИМПЕРИАЛИСТ

    0 0 Отговор

    До коментар #71 от "Историк":

    Русия просто се умори да се преструва на „ДОБРАТА ФЕЯ“ в световния театър и сега ни показа истинския си ЗВЕРСКИ ЛИК....
Новини по държави:
Новини САЩ, Новини Великобритания, Новини Германия, Новини Италия, Новини Франция, Новини Испания, Новини Гърция, Новини Украйна, Новини Белгия, Новини Китай, Новини Сирия, Новини Сърбия, Новини Бразилия, Новини Австралия, Новини Япония, Новини Швейцария, Новини Северна Македония, Новини Турция, Новини Полша, Новини Румъния, Новини Иран (Ислямска Република), Новини Австрия, Новини Нидерландия, Новини Северна Корея, Новини Всички държави, Новини Унгария, Новини Канада, Новини Литва, Новини Индия, Новини Мексико, Новини Южна Корея, Новини Хърватия, Новини Норвегия, Новини Дания, Новини Финландия, Новини Ирландия, Новини Аржентина, Новини Дубай, Новини Португалия, Новини Словакия, Новини Беларус, Новини Латвия, Новини Естония, Новини Словения, Новини Чехия, Новини Швеция, Новини Ирак, Новини Афганистан, Новини Албания