Тема: Украйна

21 Декември, 2022 05:47 1 454 57

Зеленски може да се срещне с Байдън във Вашингтон

  • володимир зеленски-
  • президент-
  • джо байдън-
  • украйна-
  • сащ

Запознати източници твърдят, че това е вероятно да стане още днес

Зеленски може да се срещне с Байдън във Вашингтон - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Украинският президент Володимир Зеленски днес може да посети Вашингтон, да се срещне с американския президент Джо Байдън и да посети Конгреса, казаха запознати източници, цитирани от Ройтерс и БТА.

Това би било първото пътуване на украинския държавен глава извън страната му от началото на руската инвазия.

Визитата не е официално потвърдена, а освен това са възможни и промени в плановете по съображения за сигурност, е заявил един от източниците.

Посещението на украинския лидер би съвпаднало с намерението на Байдън да изпрати на правителството Киев системи за противоракетна отбрана "Пейтриът", предаде Си Ен Ен.

Информацията за евентуалното посещение беше оповестена първоначално от американския всекидневник "Пънчбоул нюз", отбелязва Ройтерс, като допълва, че засега говорителят на Зеленски не е отговорил на молбата за коментар. Към момента няма отговор и от председателя на Камарата на представителите на САЩ Нанси Пелоси.


Поставете оценка:
Оценка 1.9 от 13 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Петър

    16 10 Отговор
    Ще му бъде ли осигурен зелен коридор на Зеленски за пътуването до САЩ?

    Коментиран от #20

  • 2 Асан

    25 9 Отговор
    Този изрод го мразя
  • 3 ХАХАХА

    30 8 Отговор
    Като носител на "Оскар" за най добър клоун ли ще се среща с байгън? Много ми харесаха от ФИФА като му треснаха една дузпа с отказа да му слушат бръщолевенията.
  • 4 🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️

    12 34 Отговор
    Според американските медии президентът Володимир Зеленски планира да направи първото си задгранично пътуване от началото на пълномащабна война на 21 декември и да дойде във Вашингтон, където ще говори пред Конгреса на САЩ. Между другото Володимир Зеленски беше в Бахмут, Донецка област, където продължават ожесточените боеве между украинските защитници и руските нашественици.
    Руzкият диктатор Владимир Путин, след тази новина се наака.

    Коментиран от #50

  • 5 Клоуна

    26 6 Отговор
    Ще се отчита за кражбите и ще си урежда жителство в кравария че яко е загазил
  • 6 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 7 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 8 123

    28 8 Отговор
    Ще се срещнат двама престъпници!
  • 9 Хаха

    9 27 Отговор
    Сега му е паднало на Байдън и США да разрушат империята на злото Мордор (Мацква).
  • 10 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 11 ЕИРЕ

    23 5 Отговор
    Ще решават на спокойствие как да поднесат на тепсия останалата руска част от Украйна, за да не дразнят повече великият пъловодец на Русия!
  • 12 оня с коня

    4 31 Отговор
    Целият Демократичен Запад е пряко ангажиран с Войната в Украйна защото при една победа на Путин Русия ще подскочи Икономически до Небето ,слагайки Ръка на Огромната Украинска Житница и неизчерпаемите Въглищни Залежи в Донбас като естествено ще диктува с това и Световните цени на Зърно и Енергоносители.Следва ударно въоръжаване и навлизане в Прибалтика,Молдова,БЪЛГАРИЯ и т.н.Затова и е Жизнено важно да се доставят далекобойни НАПАДАТЕЛНИ ОРЪЖИЯ на Украйна,с които да се даде респектиращ Отпор на Завоевателя,т.е. ДА СЕ СМАЧКА ГЛАВАТА на Руската змия с Големия камък и колкото по навреме стане това,толкова по-добре!

    Коментиран от #14, #16, #18, #24, #49

  • 13 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 14 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 15 Адам Хилтън

    7 2 Отговор
    С тия ръчни жестове прилича на един знаменит италиански рапър, от преди 80 години.
  • 16 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 17 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 18 🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️

    14 1 Отговор

    До коментар #12 от "оня с коня":

    Проблемът на целия ДЕМОНОКРАТИЧЕН запад НЕ е , че Русия ще подскочи, а че Западът ще потъне‼️

    Коментиран от #21, #22

  • 19 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 20 ЗЕВЗЕК

    2 1 Отговор

    До коментар #1 от "Петър":

    След Бахмут във Вашингтон.....може и през Русията...ще прелети като дрон
  • 21 Германец

    4 8 Отговор

    До коментар #18 от "🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️":

    А демократичния Запад знае ли, че така си казал? :)))

    Коментиран от #27

  • 22 ЗЕВЗЕК

    3 8 Отговор

    До коментар #18 от "🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️":

    Той запада потъва от 200 години......ама все не става....

    Коментиран от #23, #31

  • 23 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 24 🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️

    3 6 Отговор

    До коментар #12 от "оня с коня":

    Ти забелязал ли си , че
    Русия над ПОЛОВИН ВЕК бе
    "сложила ръка"
    на
    "Огромната Украинска Житница и неизчерпаемите Въглищни Залежи в Донбас"
    в рамките на СССР ‼️
    Май не , а ‼️

    Коментиран от #38

  • 25 Чудя се когато се съберат двама

    10 2 Отговор
    Ненормалника какво ще стане? Зеления наркоман пак ще реве и проси, дано поне му сменят прахчетата, че тези му влият зле!

    Коментиран от #30

  • 26 Никой не, го интересува с кой мисли да

    8 4 Отговор
    СВ среща Зеленски!!! Кпепнаха ни Ушите, от Украйна и Зеленски!! Не ни интересуват!!
  • 27 🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️

    4 1 Отговор

    До коментар #21 от "Германец":

    О, знае го преди още аз да съм го казал ❗

    Коментиран от #28

  • 28 Германец

    0 7 Отговор

    До коментар #27 от "🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️":

    Сигурно от Живков го знае :))))

    Коментиран от #33

  • 29 В.В.П.

    11 2 Отговор
    Коледа идва, светли празници идват. А спрете с тоя наркоманизиран просяк бе, засрамете се.
    Тоя проси и шмърка, жена му вее рокли по бутиците, а спрете се. Като го подкрепяте си го приберете у вас ма престанете да занимавате всички ни

    Коментиран от #32

  • 30 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 31 🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️

    9 1 Отговор

    До коментар #22 от "ЗЕВЗЕК":

    Империите НЕ рухват , като двете кули, за един ден ‼️
    Виж колко време е било нужно за разпада на Римската империя‼️

    Коментиран от #34

  • 32 Пазител на светлината

    2 10 Отговор

    До коментар #29 от "В.В.П.":

    "Коледа идва, светли празници идват." За русофилите и техните господари цари вечен мрак, независимо колко светли са празниците. Когато душата ти е черна е все тая колко са светли празниците.
  • 33 🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️

    2 3 Отговор

    До коментар #28 от "Германец":

    Опитът ти за ирония преминава в опит за сарказъм, но говори само за неопитност в политиката и икономиката ‼️

    Коментиран от #35

  • 34 ЗЕВЗЕК

    1 7 Отговор

    До коментар #31 от "🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️":

    Що бе....СССР за колко време рухна.....а соца
  • 35 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 36 тоя еврейскипомияр

    9 1 Отговор
    още ли квичи за оръжия и милиарди за банковите сметки на еврейската олигархия по усср?

    Коментиран от #37

  • 37 Германец

    4 4 Отговор

    До коментар #36 от "тоя еврейскипомияр":

    "още ли квичи за оръжия и милиарди" Да, и ще ги получи. Проблем? :)

    Коментиран от #40, #45

  • 38 ЗЕВЗЕК

    1 9 Отговор

    До коментар #24 от "🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️":

    СССР УМРЕ...Украйна е жива.....

    Коментиран от #41

  • 39 АЛФА КЕНТАВЪР

    10 0 Отговор
    ЗЕЛЕНСКИ а как живеят повечето УКРАЙНЦИ

    Коментиран от #43

  • 40 ЗЕВЗЕК

    1 12 Отговор

    До коментар #37 от "Германец":

    За разгрома на путиновите пълчища всеки долар е оправдан.

    Коментиран от #42

  • 41 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 42 Германец

    0 10 Отговор

    До коментар #40 от "ЗЕВЗЕК":

    Верно думаш. Даже ми се вижда малко помощта, но постепенно ще се увеличава все повече, докато руската старица не грохне.
  • 43 Ясно е

    1 7 Отговор

    До коментар #39 от "АЛФА КЕНТАВЪР":

    Със съседи терористи, как да живеят?
  • 44 Кварталния милиционер Путин

    4 4 Отговор
    Аз им оставих летищата да си летят.
  • 45 В.В.П.

    10 1 Отговор

    До коментар #37 от "Германец":

    Той ще ги получи защото ти ще му дадеш като плащаш скъпи енергоносители и скъпи продукти. Тия пари, наляти в о-сраина нали знаеш че не жената на зеления ще ги връща а ти. Вместо да дадеш на децата си...

    Коментиран от #46

  • 46 ЗЕВЗЕК

    0 11 Отговор

    До коментар #45 от "В.В.П.":

    Парите ги даваме за свободата на Украйна.....за разгрома на путиновите пълчища.....агресорът не трябва да се толерира, а да се бие по канчето....

    Коментиран от #47

  • 47 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 48 ЗЕВЗЕК

    0 9 Отговор

    До коментар #47 от "В.В.П.":

    По добре телевизора, отколкото ПУТИНИЗМА....
  • 49 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 50 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 51 Урюрвкос

    8 1 Отговор
    след посещението в Бахмут веднага реши да ходи в Щатите с еднопосочен билет
  • 52 ЗЕВЗЕК

    1 7 Отговор
    Зеленски при Байдън.....начертават бъдещите планове за разгрома на путиновите пълчища....
  • 53 табсо

    4 0 Отговор
    Зеленио смъркач,ще иска помощ от деменцията и мъск-краварите да доставят ток на бандеругите..по интернет.
  • 54 ДОСТ

    2 0 Отговор
    БАЙДЪН ЩЕ МУ КАЖЕ ДА КАПИТУЛИРА.
  • 55 До трола

    1 0 Отговор
    ЗЕВЗЕКА - всички разбрахме, че си козяшки трол, споко, не се напиняй повече ,да не ти изскочат дзъркелите.
  • 56 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 57 Иван

    0 0 Отговор
    Конгреса се напълно контролира от евреите......хазарските евреи.
Новини по държави: