Руският министър на отбраната Сергей Шойгу посети войските на фронтовата линия и "разговаря с военнослужещи и им благодари". Това съобщи ресорното ведомство, цитирано от "Франс прес".
Министерството на отбраната разпространи кадри, на които се вижда как Шойгу инспектира казарми и минава през окопи. Министърът заяви, че е "проверил условията за разполагане на личния състав и военната техника и е инспектирал позициите на военните части, както и условията за настаняване и отоплението на персонала".
От министерството посочват, че той е разговарял с военнослужещите, участващи в "специалната операция" и им е благодарил за "примерното представяне".

Новината за посещението на Шойгу на фронта идва, след като самият той обяви, че е приключила "пълната подготовка" на 300 000 нови резервисти.
Вчера руският президент Владимир Путин обеща да даде на руската армия всичко, което тя поиска в подкрепа на военната кампания в Украйна.
Междувременно Украйна заяви, че Русия е загубила над 100 000 войници от началото на войната, както и че 2023 г. ще бъде последната година от кампанията срещу Москва.
Посещението на Шойгу на фронта идва само няколко дни, след като украинският президент Володимир Зеленски също неочаквано се появи във фронтовия град Бахмут, където украинските и руските сили водят ожесточена, продължаваща с месеци битка.

Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Българин
Коментиран от #3, #7, #9, #11, #14, #20, #21, #22
15:48 22.12.2022
2 Шойгу излиза от землянка...
Дълго е бил на сянка....
15:54 22.12.2022
3 Този коментар е премахнат от модератор.
4 Мосфилм
Коментиран от #42
15:58 22.12.2022
5 Този коментар е премахнат от модератор.
6 Този коментар е премахнат от модератор.
7 Този коментар е премахнат от модератор.
8 !!!?
16:03 22.12.2022
9 ГРАД КОЗЛОДУЙ
До коментар #1 от "Българин":
Ти си обикновен консуматор на победите на Русия. Поне имай чест да си благодарен за живота си. Или живей като подлец и неблагодарник.....Коментиран от #29
16:03 22.12.2022
10 ГРАД КОЗЛОДУЙ
бг защитниците на русия го правим безплатно ! в Българската земя са костите на руските войници благодарните техни предци са предали ген на уважение и респект пред страната - освободителка Русия.
Коментиран от #15, #18, #51
16:03 22.12.2022
11 Този коментар е премахнат от модератор.
12 1.5 милиона нови попълнения
Коментиран от #16, #23
16:05 22.12.2022
13 ГОСПОДИ ! БОЖЕ ! ИСУСЕ ХРИСТЕ !
изгони от земята си руските агресори !
Християнин.
16:06 22.12.2022
14 скапан бандер..
До коментар #1 от "Българин":
Сводката на урсула от вчера е..35000 бандери са в нейзвесност,пленени 20000,под земята 140000,...ТЕЛКаджии 70000-.в Е.С..са емигрирали над 9млн.бендеруги-украйна се свива като шагренова кожа.16:07 22.12.2022
15 Путлер
До коментар #10 от "ГРАД КОЗЛОДУЙ":
А за долнопробната тирания, прехранваща се с природни ресурси, какво да кажем? „Ако не беше Русия, сега щеше да си турчин“ – ревва русофилистикът.Нима? Босненците турци ли са (османски до 1908), а албанци и севермаци (1913), а иракчани, сирийци, палестинци и т.н. (1918)? А кюрдите?
„Руснаците ни освободиха.“ Както във всяка уважаваща себе си тирания и в Русия решенията се вземат еднолично, в случая от Александър II – етнически немец, както и всички руски царе (титлата е българска) след Петър I. Никой не е питал нито мужика, нито обозните коне какво мислят. Мнозинството от руската интелигенция съчувства на българите, но нима не е така и на Запад: Гладстон, Виктор Юго, Макгахан...? Защо тогава западняците не ни освободиха ли?
А кой изобщо е тръгнал да ни освобождава? Защото Русия отива да завладява Проливите и Цариград. Нашето освобождение е нежелано за Русия следствие от този й мираж, продължил до 1945. Ние сме само повод, а не причина. Да се подчертае: това е десетата (10-та) Руско-Турска война! И другите ли войни са заради нас? При това не е последната! Явно не сме били достатъчно освободени, та пак...
Не от добро чувство, а от интерес.
След това Русия винаги е била срещу нас (1885, 1913, 1916 и т.н. и т.н.)– ние сме й препречвали пътя, а през 1912 й ставаме дори и съперник (29 ямболски полк превзема два от редутите на Чаталджа – последната отбрана на Истанбул).
Другата руска идея е, че колкото по-слаба и разделена е България, толкова по-зави
Коментиран от #26
16:07 22.12.2022
16 ДА ДА
До коментар #12 от "1.5 милиона нови попълнения":
1.5 милиона нови попълненияНУДИСТИ С ТОЯГИ И ПРАШКИ,,,,,,,,САИЛА ВЕЛИКА
16:07 22.12.2022
17 Аман от неграмотни русофили,
16:08 22.12.2022
18 Путлер
До коментар #10 от "ГРАД КОЗЛОДУЙ":
Не от добро чувство, а от интерес.След това Русия винаги е била срещу нас (1885, 1913, 1916 и т.н. и т.н.)– ние сме й препречвали пътя, а през 1912 й ставаме дори и съперник (29 ямболски полк превзема два от редутите на Чаталджа – последната отбрана на Истанбул).
Другата руска идея е, че колкото по-слаба и разделена е България, толкова по-зависима и и управляема е тя от Москва. Затова са срещу нас.
Не от лошо чувство, а от интерес.
Любопитно е, че българинът – винаги подозрителен и готов да търси користни мотиви и далавера, по отношение на освобождението е идеалист. Единственият български идеализъм.
Набързо:
Ако са ни освободили, то трябва да сме свободни, а не зависими от тях. Другото е по думите на Левски „Стани, куме, да седна.“
Ако са ни освободили 1878, то са ни окупирали 1944. Пито - платено.
Един човек трябва да е благодарен на друг. Една нация на друга – никога. Това я прави зависима и ограничава суверенитета й.
Американците спасяват Франция през Първата световна и я освобождават през Втората. Благодарни ли са французите? През 2015 юбилейното издание на Фигаро, посветено на освобождението на Франция, споменава американците на...18-та страница.
Коментиран от #30
16:08 22.12.2022
19 Фото сеанс
16:10 22.12.2022
20 Този коментар е премахнат от модератор.
21 Този коментар е премахнат от модератор.
22 Смотльо
До коментар #1 от "Българин":
Освен Украйна ,и Англия има ли друга държава с такива числа на мъртви от руска страна? Няма и няма да има защото е фейк.Номза Украйна дори ръководството на ЕС призна за над 100 ,а това означава че бройката е доста намалена ,считай както твърдят Китай ,че са над 200 хиляди .16:14 22.12.2022
23 Смотльо
До коментар #12 от "1.5 милиона нови попълнения":
И Украйна ще издържи до март??? Украйна има по малко от месец да бъде унищожена като държава .Коментиран от #25
16:16 22.12.2022
24 Яне Сандански
16:17 22.12.2022
25 ха ха ха
До коментар #23 от "Смотльо":
ей... не се учите от опита... само с пропаганда ще ще ще ще ще :)))Коментиран от #28
16:18 22.12.2022
26 Бидон рептилов
До коментар #15 от "Путлер":
Точно така чадо мое ,аз за какво харча милиарди,да лаете глупости срещу Русия .16:19 22.12.2022
27 аре бе... верно ли на фронта
16:19 22.12.2022
28 Смотльо
До коментар #25 от "ха ха ха":
Къде видя ,ще ще ще ще .Явно не сте наред с мисленето същество .Коментиран от #32
16:20 22.12.2022
29 Българин
До коментар #9 от "ГРАД КОЗЛОДУЙ":
Аз не дължа нищо на руснаците, ако ти им се чувстващ длъжен издължавай им се, не ми пречиш :)Коментиран от #33
16:22 22.12.2022
30 Бидон Рептилов
До коментар #18 от "Путлер":
Който не слуша ще има Ирак или София 1944.Имам и да ви връщам ,свалили сте ми над 100 самолета и 259 убити .За това слушайте и грякайте срещу Русия16:24 22.12.2022
31 ПОРЕДНИЯ ФЕЙК
Однако проект GeoConfirmed установил, что, несмотря на заявления российского министерства, на опубликованном ведомством видео Шойгу находился в десятках километров от передовых позиций оккупантов
Коментиран от #40
16:24 22.12.2022
32 толкова си тъп
До коментар #28 от "Смотльо":
че НЕ СЕ ЧЕТЕШ САМ"И Украйна ЩЕ ЩЕ ЩЕ ЩЕ ЩЕ ЩЕ издържи до март???"
Коментиран от #35
16:25 22.12.2022
33 Смотльо
До коментар #29 от "Българин":
Ти дължиш на тези които бомбиха България 1944,нали? За това си им толкова верен .Ти дължиш на тези които хвърлиха две стомни бомби и убиха стотици невинни хора и тези които 2 дни след атомните бомби в доклада на високопоставен техен политик казва на света ,че над двата японски града нямало никаква радиация ?16:27 22.12.2022
34 РУСИЯ НА КОЛЕНЕ
Коментиран от #36, #41
16:27 22.12.2022
35 Смотльо
До коментар #32 от "толкова си тъп":
Това си го писал ти ,аз пиша ,че няма да издържи и месец още .явно не те слуша главата .Коментиран от #37
16:28 22.12.2022
36 е ми
До коментар #34 от "РУСИЯ НА КОЛЕНЕ":
те руснаците освен за тор за друго не стават.16:28 22.12.2022
37 ха ха ха
До коментар #35 от "Смотльо":
нищо не съм писал. цитирах те бе серсем. И второто ти изречение е в БЪДЕЩЕ МЕЧТАТЕЛНО ВРЕМЕ.Коментиран от #46
16:28 22.12.2022
38 РУСИЯ НА КОЛЕНЕ
Коментиран от #39
16:29 22.12.2022
39 Този коментар е премахнат от модератор.
40 Абре
До коментар #31 от "ПОРЕДНИЯ ФЕЙК":
Украинецо, не пиши на руски език тук в българските сайтове. На руски си пиши в украинските.16:52 22.12.2022
41 Да но...
До коментар #34 от "РУСИЯ НА КОЛЕНЕ":
Урсула каза, че 100 хиляди убити от украинската армия... На кой да вярвам сега? На теб или на Урсула? Не знам ти ли имаш по. достоверно инфо, или тя....16:55 22.12.2022
42 Некой си
До коментар #4 от "Мосфилм":
Ами бе . Снимката е от съвместните учения с Китай проведени в Далечния Изток...сме е ли оленовъда да се появи в Крим?Нали ше го опаткат като Герасимов...Каква са пародия тия смешковчета16:55 22.12.2022
43 Пресни новини
16:57 22.12.2022
44 Тити
Коментиран от #47, #50
17:03 22.12.2022
45 Пламен
17:14 22.12.2022
46 Този коментар е премахнат от модератор.
47 Хамсал
До коментар #44 от "Тити":
22 секунден клип със Зеленката, слизащ по стълбите в скривалище разкри и позиционира присъствието му не в Бахмут а в...Днипро (Днепропетровск). Ама козячетата хрипадахте и се подмокряхте как дребния в зелено раздава ордени на "фронтовата линия"!Коментиран от #52
17:28 22.12.2022
48 ГРАД КОЗЛОДУЙ
бг защитниците на русия го правим безплатно ! в Българската земя са костите на руските войници благодарните техни предци са предали ген на уважение и респект пред страната - освободителка Русия.
Коментиран от #49
17:29 22.12.2022
49 Този коментар е премахнат от модератор.
50 Даже
До коментар #44 от "Тити":
Не е край Масква. Бил е на посещение в Тува . Занесъл е обещаните кочове , на майките на мобиките от Тува , продажника га.ден.17:38 22.12.2022
51 Този коментар е премахнат от модератор.
52 Този коментар е премахнат от модератор.
53 Хамсал
До коментар #52 от "Да ти кажа":
Браво на Зеленката, но какво общо има това със сценката от Днипро представена за Бахмут?18:27 22.12.2022
54 стоян георгиев
18:32 22.12.2022
55 Начко
20:46 22.12.2022