15 Май, 2023 10:38 974 16

Г-7 с по-строги санкции срещу руския енергиен сектор

  • г-7-
  • русия-
  • енергиен сектор-
  • санкции-
  • война

Срещата, която ще се проведе в Хирошима, Япония, от 19 до 21 май, ще обсъжда и "ограничаване на търговията, която поддържа въоръжените сили на Русия"

Г-7  с по-строги санкции срещу руския енергиен сектор - 1
Източник: Shutterstock

Лидерите на Групата от седемте (Г-7) ще обявят нови мерки за засилване на санкциите срещу енергийния сектор на Русия и за предотвратяване на "заобикалянето" на ограниченията с участието на трети страни. Срещата, която ще се проведе в Хирошима, Япония, от 19 до 21 май, ще обсъжда и "ограничаване на търговията, която поддържа въоръжените сили на Русия".

Съгласно новите мерки, правилата за износ в Русия ще бъдат променени от САЩ, като определени категории стоки автоматично ще бъдат забранени за износ, освен ако не са включени в списъка на одобрените стоки. САЩ са търсили съгласието на членовете на Г-7 за тези промени, които ще насърчат спазването на новия принцип по отношение на доставките, които са най-важни за отбранителния потенциал на Русия, цитира "Фокус".


Поставете оценка:
Оценка 3.3 от 16 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 2 Русофил

    11 25 Отговор
    След новите санкции съвсем ще им се стъжни на руснаците.
    Руските туристи изчезнаха, надявам се завинаги.

    Коментиран от #3

  • 3 Иво

    17 2 Отговор

    До коментар #2 от "Русофил":

    В кой град си?
  • 4 провинциалист

    19 4 Отговор
    "по отношение на доставките, които са най-важни за отбранителния потенциал на Русия" - това да не би да беше признание, че Русия се обранява?
  • 5 Хаххаа

    29 5 Отговор
    Срещата за санкции срещу Русия (заклеймена за агресора)ще се проведе в Хирошима,където демократичните и миролюбиви САЩ са хвърлили атомна бомба!!
    Само на мен ли ми звучи иронично..
  • 6 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 7 Ццц

    23 6 Отговор
    Кои са фащ та да забраняват руския износ
  • 8 Хахах

    20 4 Отговор

    До коментар #6 от "Русофил":

    Мисля че трябва да спреш да гледаш телевизия....
  • 9 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 10 Вирус

    12 1 Отговор
    Много интересно как задлъжнелите от г7 не може да им се сметне дълга искат да си го оправят пак на чужд гръб
  • 11 9596

    6 11 Отговор
    не им трябват санкции, Русия сама си дръпна въжето. руската и без друго много слаба икономика, сега е с брутален дефицит, а пък приходите от ресурси са намалели наполовина. тъпите руснаци сами си фалираха държавата.

    Коментиран от #14, #15, #16

  • 12 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 13 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 14 Крио

    3 1 Отговор

    До коментар #11 от "9596":

    Така си фалираха държавата, че започнаха с банките от Фащ. А като гледам цените в БГ с продукти и помощ от запада , сме цъфнали и вързали. Всички сме щастливи с тези ниски цени и благоденствие.
  • 15 но умните

    3 1 Отговор

    До коментар #11 от "9596":

    Всички санкции досега удряха предимно въвеждащите ги - няма причини да се смята, че ново санкции ще ударят Русия, но ще подминат въвеждащите ги. Сякаш, Г7 не иска да остане седморка, а може и въобще да не бъдат Големи.
    Икономиката все по-настойчиво се връща към реални продукти и производство. На тази база, голяма част от страните в Г7 рискуват да изгубят лидерските си позиции. Обаче, всички от Г7 ще се сринат без ресурси. Лафа за този, който се смее последен, май ще е приложим и в този случай.
  • 16 Виж ти!

    3 1 Отговор

    До коментар #11 от "9596":

    Тъпите руснаците сами си фалирали държавата... А умните българи просперирати и скоро ще задминат Германия по БВП, нищо, че се на последното място в цяла Европа се мъдрят... Не си виждаш съдраните потури, ами си седнал на чужд гроб да плачеш...