Трагедия по родното Черноморие. Възрастен турист се удави в басейн в Приморско, съобщиха от МВР.
На 25.06 около 15.44 ч. в Районно управление - Приморско е получено съобщение за инцидент в басейна в хотел, разположен в Приморско.
85-годишен чешки турист, пристигнал в България на 23.06.
Той влязъл във външния басейн, направил няколко загребвания в опит да плува, след което тялото му се отпуснало и потънало във водата.
Пристигналият на място медицински екип констатирал смъртта на чешкия гражданин.
Тялото му е откарано за аутопсия в отделение «Съдебна медицина» към УМБАЛ – Бургас.
По случая е образувано досъдебно производство.