Учуден бях от внезапната поява на пиарката Ивет Добромирова три дни след старта на кампанията. "Правосъдие за всеки" свърши работата с регистрацията, даде начален старт и след това стана излишна. Лозан Панов не успя да се превърне от съдия в политик. Остана с тогата, каза, че сам ще си е щаб.
Това заяви в предаването "Алтернативата" адв. Велислав Величков от инициативата "Правосъдие за всеки", издигнала Лозан Панов за кандидат-президент. Още в първия ден след изборите, когато станаха ясни печалните резултати на шефа на ВКС с изтичащ мандат, от инициативния комитет, застанал зад Панов се извиниха за подкрепата, дадена на Панов. Няколко дни преди датата на вота пък самия кандидат-президент започна да говори срещу формацията, която обяви подкрепата си към него - "Демократична България".
"В българската политика се оказа, че всичко е възможно. Учуден бях от внезапната поява на пиарката Ивет Добромирова три дни след старта на кампанията. Поставих въпроса за това каква ще е ролята ѝ в кампанията и не получихме отговор. Мисля, че разбрахме. “Правосъдие за всеки” нямаше роля. Свърши работата си със сформирането на инициативен комитет. Свършихме и цялата работа по регистрацията, отбихме юридическата атака срещу Мария Касимова - Моасе. Подготвихме излизането на кандидат-президентската двойка на терена. Поехме първите телевизионни изяви, дадохме начален старт на медийната кампания. След това станахме малко излишни", посочи адв. Величков.
"Панов ни каза, че това е неговата кампания, той иска да е независим в нея, да определи стратегията, графика и вида на срещите си. Изглеждаше, че той взема всички важни решения. Тогава попитахме каква е ролята на Ивет Добромирова, но не получихме отговор. Разбрахме само, че ние нямаме роля. Не знаем кой е плащал на нея. Това са въпроси, които не са към нас. Видяхме я точно два пъти", посочи Величков и допълни, че става дума за приятел на съпругата на Панов.
По думите на Величков още в първите дни след регистрацията на инициативния комитет "червената лампа" е светнала на някои членове, но към онзи момент вече са се събирали подписи.
"В политиката все още, където има демокрация, не е измислен модела, при който кандидатът да е всичко. Кандидатът, дори да е американския президент, действа с щаб с политолози, имидж мейкъри, които изработват стратегия, модели на поведение. Кандидатът влиза в рамката, работи с щаба. Панов остана с тогата, без възможност за възражения. Той каза - щаб не ми е нужен, аз съм щабът. Така получаваш този резултат. Панов не успя от съдия да се превърне в политик. Може би е искал трибуна, но да не е тръгнал да печели. Трябваше да го каже", посочи още Величков.
Първите по смъртност в света са последни по избирателна активност.
Ние, българите.
Наистина ли не ни пука как ще продължим напред?!
Ще оставим ли твърдите партийни ядра на статуквото и гласовете от съседна страна да решат и тези избори?!
Да излезем в неделя и да гласуваме масово!