Осми пореден ден контрапротест в подкрепа на правителството на Пламен Орешарски събра поддръжници на кабинета при пилоните на НДК. Около 150 души, някои от които с български знамена и плакати, настояха и днес за шанс за екипа на премиера да си свърши работата. Присъстващи отбелязаха, че одобряват мерките, предприети от правителството. Млад баща го похвали особено за увеличението на детските.
Върховенството на улицата не трябва да се поставя над закона, заяви участник в протеста. Друг двобави, че ако масовите прояви срещу кабинета продължат, това ще се отрази зле и на бизнеса, и на държавността.
Мнозина коментираха остро поведението на ЕНП, чийто представители вчера се обявиха за избори у нас, определяйки го като проява на двоен стандарт и намеса в политиката на чужда държава. Стана ясно, че в някои градове на страната броят на подписите, събрани в подкрепа на кабинета, набъбва.
Младо момче, което се опита да влезе в спор с митингуващите, бе набедено за провокатор и те повикаха представители на реда. Полицаите набързо отведоха встрани младежа, след което го пуснаха.
Участниците в проявата потвърдиха, че ще бъдат на уреченото място и утре в 18.00 часа, както и следващите дни, докато основните протести с искане за оставка на Орешарски не приключат. Около 19.00 часа участниците в контрапротеста се разотидоха.
За разлика от софийския рехав контрапротест, във Видин митингът в подкрепа на правителството събра над 500 души. Много от тях по примера на "алтернативните" на тях прояви бяха дошли със семействата, децата и домашните си любимци. Те заявиха, че също са симпатични, умни и интелигентни, не са "боклуци", не крещят, но техният глас също трябва да бъде чут. Хората, дошли и от други градове в региона, поискаха да се сложи стоп на хаоса и предупредиха "Днес сме тук, а утре в София".