ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.
През далечната 1986 година французите направиха звяра Пежо-205 ЕВО-Т16 с централно разположен двигател и задни задвижващи колелета.Съотношението при него е 500к.с - 500кг. и доста дълго време нямаше конкуренция.Гледайте в Ю-туб и се наслаждавайте на този красавец!
не ти е точна информацията - 205 Turbo 16 е с 4 задвижващи колела. Колата е направена през 1983-84 за Група Б на тогавашния рали шампионат и съвсем не е без конкуренция - Audi и Lancia са му основните конкуренти с Quatro S1 и Delta S4.
А през 1986 Група Б е забранена от ФИА...
Нещо си в грешка.Пежо 205 Т16,което участва във ВРЦ през 1984,1985,1986 е 4х4,двигателя развива от 350 к.с. при първата версия-1984г. до 550 к.с. при последната от 1986.Колата във всички варианти тежи между 910 и 1000 кг. в зависимост от конфигурацията.Минималното съотношение което постига 205 Т16 между мощност и тегло е 2кг. на конска сила.
Пежо и Пинда... Кой се интересува от тази глупост. Пишете нещо за тази кола. Мнението ми е, че 700 килца за този карт са адски много. Освен това 1g странично ускорение има почти всеки двутонен бус. Грешката Ви тук дано да е правописна. Това на максимална скорост ще е трагедия, около 300км/ч макс. На ускорение ли ще яде Вейрони? Че това го могат куп малки колички, включая Голф единичка.......
Вероятно ще схруска Вейрона на Нюрбургринг. Да не забрвяме че на пистата автомобила трябва да може да прави три неща: да ускорява, да намалява и да завива. Ниското тегло неимоверно улеснява и трите неща, докато тежка кола с мощен мотор прави добре само първото, а при намаляване и завиване се усеща като прасе.
Мноого разбирачи тука много нещо.
Ако бие Вейрон на писта, няма да е заради стъклоплата или тръбите а заради това: https://www.youtube.com/watch?v=sdLu5jBWZVI
И си е напълно възможно.
Знаете ли че при първоначалните тестове на W16 е развил над 3000к.с. ,как мислите,инженерите още колко време могат да си играйкат с по 100к.с. на горе през няколко месеца и да дават домашни на разни гаражни майсторчета?
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 некойси
12:25 04.06.2015
2 205GTI
Коментиран от #6, #9
12:55 04.06.2015
3 Гост
13:23 04.06.2015
4 Milen
Коментиран от #5
13:32 04.06.2015
5 Аз
До коментар #4 от "Milen":
брат, ти ме разсмя!13:42 04.06.2015
6 Нема Бира
До коментар #2 от "205GTI":
Новото 208GTI също е готино!14:10 04.06.2015
7 Krasimir
А през 1986 Група Б е забранена от ФИА...
14:30 04.06.2015
8 Пешо
16:05 04.06.2015
9 ярослав станчев
До коментар #2 от "205GTI":
Нещо си в грешка.Пежо 205 Т16,което участва във ВРЦ през 1984,1985,1986 е 4х4,двигателя развива от 350 к.с. при първата версия-1984г. до 550 к.с. при последната от 1986.Колата във всички варианти тежи между 910 и 1000 кг. в зависимост от конфигурацията.Минималното съотношение което постига 205 Т16 между мощност и тегло е 2кг. на конска сила.16:36 04.06.2015
10 Владислав Димитров
18:53 04.06.2015
11 Vasik Atanasova
ЯДЕ НА ДЯДО МИ БУЯ
19:22 04.06.2015
12 S Doichinov
21:01 04.06.2015
13 Тошо
21:38 04.06.2015
14 Maurice
21:41 04.06.2015
15 Кольо Камиона
Коментиран от #16
23:15 04.06.2015
16 Иван Господинов
До коментар #15 от "Кольо Камиона":
Тоя пък карал Вейрони карал до втръсване и то все на Нюрбургринг. Досадна работа все на едно и също място да го караш това прасе01:52 05.06.2015
17 некойси
Ако бие Вейрон на писта, няма да е заради стъклоплата или тръбите а заради това: https://www.youtube.com/watch?v=sdLu5jBWZVI
И си е напълно възможно.
12:02 05.06.2015
18 Bobi
21:10 05.06.2015
19 портиер
23:36 07.06.2015