20 Август, 2010 15:35 5 601 0

Harley спира да произвежда мотоциклети с кош

  • harley-davidson-
  • мотоциклет с кош

Американската компания Harley-Davidson обяви официално в края на миналата седмица, че спира да произвежда мотоциклети с кош, като основната причина за вземането на това решение е липсата на търсене на такива модели.

Harley-Davidson ще преустанови производството на Sidecar едва когато изпълни всички приети поръчки за модел 2011. Това се случва след почти 100-годишно производство на такъв тип превозни средства от компанията. Имайте предвид, че първият мотоциклет с кош на тази марка се е появил през 1914г.

Според последния финансов отчет на Harley-Davidson, те са отбелязали спад от 5.5% на световните си продажби, поради което се налага премахване на нерентабилните модели. Въпреки данните обаче, международната рейтингова агенция е повишила оценката на компанията от „негативна” на „стабилна”.


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА