На живо от Concorso d'Eleganza Villa d'Este с най-красивите автомобили в света (ВИДЕО)

25 Май, 2025 15:56, обновена 25 Май, 2025 18:15 7 119 3

  • concorso d'eleganza villa d'este-
  • конкурс-
  • елегантност
На живо от Concorso d'Eleganza Villa d'Este с най-красивите автомобили в света (ВИДЕО) - 1

Комо, Италия. Екип на mobile.bg от мястото на събитието

Живописният бряг на езерото Комо отново е домакин на най-изисканите автомобили в света, тъй като Concorso d'Eleganza Villa d'Este се провежда в елегантната си среда от 23 до 25 май 2025 година, а наш екип бе на мястото на събитие.

Организирано от BMW Group Classic, това престижно събитие е не само демонстрация на непреходна красота, но и двоен празник на автомобилни събития. Тази година се навършват 50 години от създаването на емблематичния седан BMW 3 Series и стогодишнината на Rolls-Royce Phantom - два стълба от богатата история на BMW Group.

Конкурсът Concorso d'Eleganza Villa d'Este 2025 внимателно е подбрал зашеметяващ набор от автомобили от различни епохи, разпределени в четири отделни теми:

Замразени във времето: Тази категория отбелязва „капсулите на времето“ - безупречно запазени автомобили от 1900 до 1973 година., които са оцелели без значителна реставрация.

„Go Big or Go Home“: В тази категория са представени най-смелите и невероятни машини от тези две десетилетия.

Скулптура в движение: Посветена на интензивната „автомобилна надпревара във въоръжаването“ от състезателната епоха 1928-1938 година., представяща най-значимите състезателни автомобили от това десетилетие.

Славен излишък: В този клас, който изследва еволюцията на автомобила „без пари“, се представят най-невероятните и богати автомобили от 20-те до 40-те години на ХХ век.

Сред забележителните примери, които ще украсят събитието този уикенд, са спиращата дъха Alfa Romeo Zagato 8C Doppiacoda, последната еволюция на италианския конструктор на спортни автомобили Biscione, и страховитият Glickenhaus 007S LMH, шосеен вариант на хиперавтомобила, който се прослави на състезанието в Льо Ман.


Поставете оценка:
Оценка 4.3 от 13 гласа.



Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 койдазнай

    7 8 Отговор
    Най- красивия авомобил е Wartburg 353! За това никой не спори и Майбах му е пряк наследник!

    Коментиран от #2

  • 2 Да бе ,..да

    5 9 Отговор

    До коментар #1 от "койдазнай":

    Най- убавец е москвич 403 и вовка ПИЧ КИНа !
    Майбаха изглежда като каруца в сравнение с него
  • 3 Леля Гошо

    1 2 Отговор
    Благодаря на Радо туриста и Галинчо връзкарчето за информативна статия и краткото клипче. Гледах на нета за други качени клипчета, но такова не видях. Ако бях на тяхно място, щях да взема и Божидара с нас, като част от екипа, все пак не може само работа, трябват и забавления