Министърът на младежта и спорта проф. Мариана Георгиева представи новите членове на Управителния съвет на Българския спортен тотализатор (БСТ). Председател ще бъде двукратният олимпийски шампион по вдигане на тежести Нораир Нурикян.
Дългогодишният генерален секретар на Българския олимпийски комитет Белчо Иванов ще е изпълнителен директор, а останалите членове на Борда са Здравка Йорданова - олимпийска шампионка по гребане, Деница Узунова - икономист и специалист по управление на човешките ресурси, и Бойко Бойчев – финансист.
„Това, което е важно и искам да подчертая, е референцията към цялостната политика на кабинета Орешарски за експертни назначения, а не политически. Още в сряда на заседанието на Министерски съвет ще бъде разгледано предложението за процентното увеличение от 17% на 18%, които да се отделят за подпомагане на спорта от страна на БСТ", заяви министър Георгиева.
След като бъде направена ревизия на финансовото състояние на тотализатора, ще стане ясно и дали сумата от непотърсените печалби ще бъде изцяло насочена за развитието на физическото възпитание и спорта у нас, обясни още тя. По стария правилник БСТ внасяше 50% от тях.
Георгиева разкри, че новото ръководство вече е назначено от петък, а старите ръководители са освободени от поста си.
Внесените предложения за изменения и допълнения на устройствения правилник на Спортния тотализатор ще бъдат обсъждани и гласувани в сряда, когато е заседанието на Министерския съвет.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Stoil Dobrenov
и-много правилно-реши да почука на точната врата!
15:24 20.08.2013