Иван Шишков коментира казуса с лифта на Мальовица с думите, че „очевидно има още хора в тази държава, които не са разбрали, че законът е за всички“.
„Проблемът е в това как одобреният проект отговаря на нормата, а именно увеличаване на обема на стъпките. Само че това, което инвеститорът сега е направил, е не само че не е спазил отменения проект, но и в момента изгражда чисто нови стъпки“, заяви още регионалният министър, цитиран от bTV.
По думите му законодателството не позволява изграждането на нови постаменти.
„И се получава в един момент, че този инвеститор си позволява да наруши закона, макар и с благородна цел, защото целта е благородна – да смениш един влек с четириседалков лифт“, каза още той.
Шишков беше категоричен, че подходът, по който е тръгнал инвеститорът, е незаконосъобразен и не е правилният начин за реализиране на подобен проект.
Според регионалния министър в района на Мальовица е премахнат стар ски влек и се изгражда нов 4-седалков лифт, въпреки забрана от Министерството на регионалното развитие и благоустройството. Шишков твърди, че строежът е незаконен, защото разрешението за строеж, което е било опитано да бъде издадено в края на служебното правителство „Гюров“, не е отговаряло на законовите изисквания. Според него собственик е бизнесменът Христо Ковачки.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 хаха
Е хайде да не сте всичките ... 90% сте беззаконници и корумпета.
"имало било хора..." ХАХАХА
Коментиран от #12
17:46 22.06.2026
2 НЕ, ТЕ ЩЕ РАЗБЕРАТ
17:48 22.06.2026
3 КОГА ЩЕ ВЪЗТАНОВИТЕ КАБИНКОВИЯ ЛИФТ
17:51 22.06.2026
4 Лекарите !
МТСП !
И МЗ !
Също !
Очевидно И !
Парламента !
17:51 22.06.2026
5 честен ционист
Коментиран от #8
17:51 22.06.2026
6 Васил
18:01 22.06.2026
7 Динко Харсъзина
18:02 22.06.2026
8 Джак Спароу
До коментар #5 от "честен ционист":
Там дето питаш действа Али Баба и 240 - те разбойника18:04 22.06.2026
9 Пачо
18:05 22.06.2026
10 Дориана
18:06 22.06.2026
11 малко истински факти
18:07 22.06.2026
12 Дориана
До коментар #1 от "хаха":
Защитниците на мафията и коупцията ще разберете по трудния начин , че точно такива хора като Радев и Шишков ще изправят България в правилната посока. Край на кражбите , на завишените в пъти Обществени поръчки, край на беззаконието .Закона ще се прилага с цялата си строгост към всички корумпирани политици и чиновници.18:11 22.06.2026
13 Ае сега,
Коментиран от #16
18:16 22.06.2026
14 Сельото
18:18 22.06.2026
15 Тервел
18:36 22.06.2026
16 Един
До коментар #13 от "Ае сега,":
Ковачето ми е в топ 5 на най омразни и нагли олигарси в БГ. Но идете погледнете какво направи от ЦПШто. Поляната, паркинга. Нека някой да каже как се возиш на влека, построен в 1 век от новата ера. Добре, че някое дете не му е отнесена главата или счупен врата. А сега ми обяснете как може да се използват стъпките на влека за да се сложат стълбовете на лифта??? Този зелен капан унищожава здравето на децата. Къде да се учат зимата. На старите супер опасни съоръжения на Витоша??!! То това е целта. Да ги натикаме по кръчми, дискотеки и игрални зали. Кой му трябва здрави и спортни хора.18:38 22.06.2026