3 Май, 2012 17:05 1 745 4

Кавга на пътя прати мъж в ортопедия

  • сливен-
  • саморазправа-
  • мбал „д-р иван селимински”
Кавга на пътя прати мъж в ортопедия - 1
Снимка: МБАЛ „Д-р Иван Селимински”

62-годишен мъж е настанен в отделението по ортопедия на МБАЛ „Д-р Иван Селимински”-Сливен след като неизвестен извършител го ударил в лицето заради недоразумение на пътя между два автомобила, съобщават от болницата. От удара пострадалият е паднал на земята и счупил дясната си ръка.

Заместник-директорът по медицинските дейности в болницата д-р Хрисант Хрисантов заяви, че пострадалият има контузия на лицевия череп и счупване на първа метакарпална кост на дясна ръка. Вчера му е направена успешна операция. Консултиран е с очен лекар и неврохирург. Пациентът ще се възстановява около два месеца.

Той се казва Георги Йорданов, пенсиониран пътен полицай и бивш началник на автотранспорта в сливенската полиция. Казва, че инцидентът е станал на 1 май в Сливен. „Прибирах се от вилата с големия си син, който караше колата, и на кръстовището на „Георги Данчев” и „Чавдар” потеглихме към „Кауфланд”.

Изведнъж някаква кола се опита да ни изпревари, но на тясно място, после намали, сина ми и той намали и отби леко вдясно. Колата мина и замина, но аз направих жест със завъртане на китката, защото няма място за изпреварване и те спряха на по-широк участък. Ние също спряхме. Докато аз слизам от колата, от другата кола излезе едно момче, дотича до мен и ме удари в лицето заради жеста, който съм направил и аз паднах на земята”, каза Йорданов. Шофьорът на автомобила, от който слязъл нападателя, не е реагирал.


Другият син на пациента – Александър Йорданов, който не е бил свидетел на инцидента, изрази възмущение от начина, по който са постъпили с баща му. Той смята, че ако някой се чувства обиден от определен жест, има законов ред и може да си търси правата в съда, но не и да прилага физическо насилие.

„Като бивш служител на МВР баща ми е достатъчно добре запознат с правилата за движение и стриктно ги спазва. Автомобилът, в който е бил той, се е движил в правилната лента. Лентата, в която се е преустроила другата кола, е за завиване наляво, което показва, че не се спазват правилата. Не може да се шофира по този начин. Това е неразумна постъпка, защото следващия път ще притисне друг автомобил. Недопустимо е да нанасяш толкова сериозна телесна повреда на човек, който ти е показал с жест, че така не се изпреварва. Нямало е жест, който да е обиден. Този човек не е управлявал автомобила и няма отношение към това. Явно се чувстват недосегаеми, за да спират автомобила и да се стига до саморазправа. Прави ми впечатление изключителната жестокост и сила, с която е нанесен удара, при който са получени тези сериозни наранявания. Това е средна телесна повреда и е тежко престъпление”, каза Александър Йорданов.

Той се надява държавата да предприеме действия по установяването на извършителя и шофьора на автомобила. Има данни за регистрационния номер. „Искаме единствено да бъде установен виновния, да бъде наказан и с този случай да бъде показано, че това е недопустимо през 21 век в страна от Европейския съюз. Искаме държавните органи да си свършат работата. От там нататък съдът ще прецени дали има престъпление, което за нас е безспорно. Позволете да се надявам, че и за съда ще бъде безспорно”, допълни той.


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 2 ВИП АМГ

    1 1 Отговор
    abe prestaviam si kak se e ejil bivshiat pagon
  • 3 Мда...

    1 0 Отговор
    Кофти случка, а и едностранно представена... Аз пък имах следнта случка със служител на МВР преди време: Излиза от пресечка отнемайки ми предимство и отгоре на всичко не може да се изнесе от лентата ми (прави ляв завой на Т-кръстовище със стоп за него, а аз идам от негово ляво (кьорав да е ще ме види!)) заради това, че колата идваща от негово дясно спря непосредствено след пресечката. Светнах му и с жест го питам "кво правиш?!", а оня вътре ме псува! Доближих предницата на колата на 20 см от вратата му, така, че дори и да тръгне автомобилът пред него да не може да направи завоя и иска не иска да си се върне на заден от където излезе та да си научи правилата за движение. Глупакът излезе от дясно и идва бесен и ми вика "знаеш ли кой съм аз" и ми маха неква служебна карта от МВР, а аз му викам "ми дай да запиша кой си и що те не хващат правилата за движение", а онзи бесен ми ритна гумата и си се прибра мишката...спече му се г*то като видя, че не ме респектира ама никак... Та така...самозабравили се навсякъде. Кой крив, кой прав май само дедо боже знае...
  • 4 Никола Дечев

    1 0 Отговор
    Щом човека си признава за жеста, съм склонен да вярвам че за всичко останло е както го разказва. Ако беше надут пагон, никога не би си признал че е направил жест. Дано осъдят побойника и му лепнат солена глоба (ако се докаже че е виновен разбира се).