СДС никога не са се месили в делата на други партии, дори и на коалиционни партньори. Делян Добрев беше заявил, че иска да поработи върху личните си дела. Той е един от най-добрите енергийни специалисти за последните десетилетия. Прекрасен колега. Това каза лидерът на СДС Румен Христов в ефира на БНТ.
Коментарът му е по повод изявлението на Делян Добрев от ГЕРБ, който преди дни обяви, че напуска политиката.
"Това е лично решение. Влиза друг много стойностен човек - Христо Гаджев. Не виждам път да се оголи парламентарната група откъм експерти", каза още той.
На въпрос чакат ли се нови лица да напуснат, той посочи: "По-скоро не".
Притеснителна е външната политика на правителството. Да определим ЕС като бърз влак, който се движи в правилната посока и да се опиташ да коригираш курса може центробежните сили да те изхвърлят. Управлението допуска грешки, но те са краткосрочни, коментира още Христов.
"Много ми се иска да е възможна единна кандидатура за президент между ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ", заяви Христов.
"Добре е да се постигне договореност, че който и да е от десните кандидати, с геополитическа ориентация, припозната от по-голямата част от обществото, ще бъде подкрепен. На първи тур ми се струва трудно, но на втори тур трябва да се обедним върху кандидат, който е проевропейски", допълни той.
Бюджетът трябва да бъде приет по-скоро, призова още Румен Христов.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Софето
08:58 22.06.2026
2 Прогресивна България
08:58 22.06.2026
3 име
08:58 22.06.2026
4 може да издигнат йотова . гюров не е
08:59 22.06.2026
5 Герб нямат кандидатура и предлагат
09:02 22.06.2026
6 ПО ТОЧНО
09:02 22.06.2026
7 Този коментар е премахнат от модератор.
8 Този коментар е премахнат от модератор.
9 007 лиценз ту кил
09:04 22.06.2026
10 нннн
09:05 22.06.2026
11 Име
09:05 22.06.2026
12 ШЕФА
09:07 22.06.2026
13 Този коментар е премахнат от модератор.
14 Потрес
09:07 22.06.2026
15 Този коментар е премахнат от модератор.
16 Шарлатанин вицепрезидент
Премиера има да си връща , но няма да се стигне до там защото Йотова ще ги отнесе горните като куцо пиле домат.
09:09 22.06.2026
17 и на нас ни
знаете че и да има президент от вашта страна
няма да има кьор софра нито общ поръчки
ама напомняте на оределите стада че уж се мъчите да изкласите
09:10 22.06.2026
18 ООрана държава
Коментиран от #22
09:11 22.06.2026
19 Да да
09:13 22.06.2026
20 Делян Добрев сигурно за това излиза
Коментиран от #24
09:14 22.06.2026
21 Наката
09:18 22.06.2026
22 ЧИЧКАТА ГО ВЕЕ
До коментар #18 от "ООрана държава":
БАНКЕНСКИ ВЯТЪР И МАТА ХАРИ ДА ИСКАРАТЕ НЯМА ЧАЛЪМ ОТПАДНАЛА НЕОБХОДИМОС КОТУ КАЖИ ПРЕЗИДЕНТА09:19 22.06.2026
23 Има изход
09:19 22.06.2026
24 ДЖУКАТА НЕ СТАВА
До коментар #20 от "Делян Добрев сигурно за това излиза":
ДА ОТИВА ДА ПРАВИ ПИЛЕТИ.09:20 22.06.2026
25 Сега изборите за президент и вицепрезид.
09:25 22.06.2026
26 Софиянец
Коментиран от #28
09:26 22.06.2026
27 Да премахнат поста
09:32 22.06.2026
28 Как си го представяш президент
До коментар #26 от "Софиянец":
Това дори не мога да си го представя.09:34 22.06.2026
29 хихи
ако
Кауфланд не издигнат Христо Стоичков -Дара
тогава ще има ожесточен двубой.
09:40 22.06.2026
30 АБЕ РУМБА
09:48 22.06.2026
31 Оракула от Делфи
си мисли , че има партия която да гласува за него, а другия Румен (Радев ) също знае,
че все още има партия , която да гласува за " предложенията" му , но до промяна в държавните дела няма никога да се стигне!! Докато Путин и Тръмп управляват света ще е така!!!Няма десен няма ляв!!!
В момента си отиват едни резили от "хранилките "за да седнат други такива, отвратително лоша
ПОЛИЧБА , фокуса на проблема се измести с времето, и някой вече" заклаха и агне за берекет"!
Дали с диктатора Путин или с Медведев, ще сме бедна и изтърбушена държава, кой го интересува ,
руската помия, тя ни е вменена вече по наследство, никога няма да свърши !!!
Щем не щем , ще я ядем ако трябва и по заповед !
Българина е като "доброто прасенце" , яде и помията , стига да е безплатна и необвързваща , както "баницата" от ЕО!!!
Ние сме член на НАТО и ЕО , работим всеки ден в ЕП заедно с съюзниците си , но заповедите
и решенията, явно идват от руския келепир " Нефтохим АД" -"прослойки", които ни управляват днес!
09:49 22.06.2026
32 Сглобката
09:50 22.06.2026
33 Умнокрасив
Вие избирате, ние не подкрепяме = двама кандидати.
Математика за първи клас.
09:51 22.06.2026
34 Григор
09:54 22.06.2026
35 Ти Румене,
09:56 22.06.2026