Причини
Малките населени места на юг от Бургас дълго време оставаха извън полезрението на инвеститорите главно заради инфраструктурата и отдалечеността от летището, коментира управителят на бургаския офис на Форос Донка Павлова.
Според нея шансът за развитие на Черноморец идва от два фактора - близостта до Созопол, където атрактивните терени вече са изчерпани, и до голям градски център като Бургас. По сходен начин стоят нещата и с Крайморие, което бе подценявано като жилищна и ваканционна зона заради близостта до нефтеното пристанище.
От миналата година обаче там започна изкупуване на земя за реални проекти, което си пролича и по ръста на цените, коментираха от Форос.
Очакванията на компанията са районът да се развие главно като място за отдих, тъй като в южна посока вече започва реализацията на друга голяма жилищна зона в местността Капчето.
Търсенето
Според Донка Павлова и Черноморец, и Крайморие имат шанс да се развият като ваканционни зони. В района на Черноморец вече се реализират първите апартаментни комплекси - Свети Николай и Аклади. Заради по-евтината земя в сравнение с развитите курортни центрове цените на ваканционните имоти са в рамките на 600-650 EUR/кв. м, което вече привлича интереса на чужди купувачи. Любов Арабаджиева от агенция ЛС Трейд обаче смята, че търсенето на земя в Черноморец още не е за големи инвестиции, а по-скоро за строеж на къщи и малки хотели. През миналата година действително пазарът се раздвижи, но купувачите се насочваха основно към малки площи - между 500 и 2000 кв. м, в регулация. Заради неяснотите около Натура 2000 и очаквания Закон за Черноморието от есента насам пазарът замря, обясни тя.
Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА