17 Март, 2009 00:00 287 0

35 скъпи имота в Испания паднаха с по €1 млн.

35 скъпи имота в Испания са поевтинели с по милион евро за последната година, съобщава испанският сайт Idealista.com.

18 от силно поевтинелите престижни недвижимости се намират в Мадрид, 5 са на Балеарските острови, а 4 - в Барселона. Останалите са в други райони на страната. Сайтът посочва пример с жилище, което през 2007 г. се е оферирало за 10,3 млн. евро и за година е поевтиняло с 37 на сто до 6,5 млн. евро.

През последните 10 години строителството бе основният двигател на растежа на испанската икономика. Проблемите в отрасъла започнаха след като в качалото на 2007 г. рязко поскъпнаха ипотечните кредити. Сега икономиката на Испания е в дълбока рецесия и безработицата достига 13% - една от най-високите в Европа.


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА