Затова съдията с видимо облекчение обяви, че прекратява делото срещу решение на Столична община от 29 януари т. г., с което според жалбоподателите се ощетявала общината със 7,12 млн. лв. в изгода на инвеститора на небостъргача. И препоръча на гражданските сдружения, ако имат съмнения делбата на имота да е в ущърб на софиянци, да сигнализират прокуратурата. Отхвърлените ще обжалват решението. Инвеститорите от ИКГ отхвърлят обвиненията, като обясняват, че са платили 6 млн. лв. на общината за 2851 кв. м, което било по съвсем пазарни цени.
Небостъргачът “Ропотамо плаза” е проектиран с височина 104 м и ще се изгражда по авангардна испанска технология. Фасадата ще е двупластна, а между двете стени ще циркулира въздух. Тя е проектирана за суперлуксозен хотел плюс крило с офиси и трето - за жилища. Ще има 4-етажен подземен паркинг за 260 коли, като подходът към него ще е откъм бул. “Михай Еминеску” по специален тунел. Друг е въпросът дали в ситуация на криза, когато има много свободни офис сгради, още една е необходима, коментират строители.
Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА