28 Февруари, 2010 00:00 421 0

„Сердика” остава хотел

“Сердика” остава хотел Изп. директор на “Тера тур сервиз” Лъчезар Тодоров каза, че фирмата няма да използва проекта на “Чапман Тейлър”, а ще разработи нов. Столичният хотел “Сердика” почти сигурно няма да се преобразува в търговски и офис център. Намерение за смяна на предназначението имаха бившите собственици - два фонда под шапката на “Екуест”. По тяхна поръчка лондонското архитектурно бюро “Чапман Тейлър” разработи проект за нов комплекс с работно име “Форум Сердика”.

“В процес сме на уточняване на инвестиционното намерение. Основната възможност, която разглеждаме, е запазване на хотелската функция като единствена за сградата. Очаквам окончателното решение да бъде взето до края на март”, коментира Лъчезар Тодоров, изп. директор на фирма “Тера тур сервиз”, която развива проекта.

Хотелът бе продаден в пакет с киното през ноември м. г. - за 9,175 млн. евро. Купувач бе кипърската “Агриуей холдингс”, свързвана с Васил Златев, баща на шефа на “Лукойл България” Валентин Златев.


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА