Фирмата инвеститор "Бългериън Девелопмънс" ООД е на британските граждани Брайан Уелс и Йън Робъртс. Те регистрирали дружеството у нас с цел да построят апартаментен комплекс. Първата фаза от него включва вдигането на три блока с общо 78 апартамента. Eдната от сградите няма прозорци изобщо, другите също не са довършени и нямат обзавеждане, в постройките не е прокаран ток, няма и вода. Не е готова и вертикалната планировка.
На практика те не стават за обитаване, макар да са изцяло платени от британците. Още по-страшно е положението с други техни сънародници, които са внасяли 30% първоначална вноска от предвидената втора фаза на комплекса. Идеята е била на по-голяма площ да се построят повече от 100 апартамента. Нищо обаче не се случва. Дори земята е все още земеделска и е с непроменено предназначение. Не е направена дори първа копка. Двамата британци - Уелс и Робъртс, просто са свършили парите. Така и не е ясно за какво са изхарчени. Те се оправдавали с настъпилата криза и корупцията у нас, както и с високата цена, която трябвало да платят на строителната фирма. В момента дори течала съдебна процедура по обявяване в несъстоятелност на фирмата.
Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА