24 Септември, 2003 00:00 396 0

Законът за далекосъобщенията беше окончателно приет

Народното събрание прие вчера изцяло на второ четене Закона за далекосъобщенията. Обектите с отбранително предназначение и инсталираните мощности ще се отделят от мрежата на БТК до три години от влизането в сила на закона, решиха депутатите. Редът за отделянето ще бъде определен от Министерския съвет.

До 1 януари 2007 г. обществените далекосъобщителни оператори, които разпространяват радио и телевизионни програми по кабел в селища с над 3000 жители, а за мрежите си са използвали електрическите стълбове за ниско напрежение до 400 волта, трябва да положат кабелите под повърхността на земята в подземни технически проводи, решиха депутатите.

От 1 януари следващата година служителите в Комисията за регулиране на съобщенията ще получават добавка към заплатата си според ръста на отрасъл "Съобщения" на предишната година, отчетен от Националния статистически институт. Заплатата на председателя на комисията ще е 95% от основното възнаграждение на народен представител, което е три средни заплати за обществения сектор.


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА