2 Януари, 2014 16:44 14 652 0

Атентат срещу собственика на информационна агенция „Трибали“

  • атентат-
  • собственика-
  • "трибали"

Николай Емилов: Ще съдя Бузов заради публичното ми омаскаряване

Атентат срещу собственика на информационна агенция „Трибали“ - 1
Снимка: Трибали

Тази нощ на един човек не му издържаха нервите и опита да запали къщата на собственика на информационна агенция „Трибали“ Даниел Бузов, съобщи сайтът Трибали. В 2.30 часа неизвестен засега мъж хвърлил срещу дома на врачанския журналист коктейл „Молотов“, който трябваше да изпепели имота.

Дали защото извършителят е бързал в подготвянето на бутилката с бензин или от некадърност, но пъкленият план се провалил, като оставил достатъчно годни доказателства за разследващите органи. Целият атентат е регистриран от камерите на охранителната система и записите вече са предадени на МВР за обработка и разпознаване на извършителя.

През своя над 20-годишен журналистически стаж Даниел Бузов е писал за кръвожадни мутри, изпечени крадци, влиятелни бизнесмени и различни икономически схеми, но никой досега не си беше позволявал саморазправа по бандитски начин. Защо този атентат се случва точно сега? Отговорът е много прост.
Днес в информационна агенция „Трибали“ е публикуван материал за загадъчното самоубийство на Стефан Георгиев от Враца. Тази тема изнервя до крайност един местен бизнесмен и той няколко пъти се опитваше да спре ровенето в този случай. Още през октомври същият човек започна със заплахите, като настояваше в никакъв случай да не се споменава името на сина му, защото ще стане страшно, твърдят от "Трибали".

На 31.12.2013 г. този човек коректно беше предупреден, че на 2 януари ще бъде публикуван материал, в който ще има нови въпроси около смъртта на Стефан и очевидно атентатът тази нощ бе с цел сплашване и опит за спиране на информацията. Този човек постъпва по този начин не за първи път. Мръсните му поръчки досега изпълняваше Цофъра, но след неговото арестуване очевидно е нает не толкова опитен бандит. Този човек се изживява като Властелинът на Враца, обядва с кмета, прокурори и полицейски началници и смята, че може да върши простотии безнаказано. Досега!
Дойде време Николай Емилов – Ники Турчето да изпита силата на държавната машина върху гърба си! Това, което го очаква, няма да може да го спре, въпреки парите и обедите! Законът идва с цялата си строгост и е време някой да излезе от „Хемус“ и да влезе в затвора…", заявяват от "Трибали".

Пред "24 часа" набеденият за поръчител на атентата Николай Емилов опровергава Бузов като заявява:  "Нямам нищо общо с опита за палеж в имота на Даниел Бузов. Вече съм направил постъпки и ще го съдя заради публичното ми омаскаряване."

Според хотелиера дни наред преди публикацията, която го свързвала без доказателства със смъртта на Стефан, Бузов му пращал заплашителни есемеси, които Петров запазил и ще ги предостави на полицията.

"Собственикът на "Трибали" воюва срещу мен заради синовете си, твърди още Николай Петров.- Те многократно са вилнели в "Хемус" и вече им е забранено да идват там."


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА