1 Април, 2014 15:05 1 264 0

Предотвратиха ДДС злоупотреба с 1400 тона захар

  • предотвратиха-
  • ддс злоупотреба-
  • 1400 тона-
  • захар

Съвместна операция на МВР и НАП е предотвратила ДДС злоупотреба с 1400 тона захар, съобщиха на съвместна пресконференция главният секретар на МВР и директорите на НАП и Агенция „Митници“. 13 фирми, декларирали покупките на захарта от Гърция са собственост на социално слаби българи, чиито лични данни са използвани за създаване на схема за източване на ДДС, съобщи изпълнителният директор на НАП Бойко Атанасов. Подготвяна е или продажба на захарта „на черно“ без документи на вътрешния пазар или противозаконно ползване на данъчен кредит от други фирми по веригата.

Вчера, 31.03.2014 г. е установена рискова доставка на близо 100 тона пилешко месо с произход Гърция. На получателя на доставката е наложено обезпечение, като от него се очаква да внесе 30 % от пазарната цена на стоката до края на работния ден днес. Неплащането на гаранцията ще доведе до конфискуване на месото в полза на държавата, добави шефа на НАП. Той съобщи още, че преценката за това коя доставка и кое дружество е рисково се прави от компютърна система, като субективният елемент е изключен.

Атанасов предупреди фирмите, търгуващи с рискови стоки, които целенасочено избягват плащането на дължимите данъци, че това е не само административно нарушение, но и престъпление, за което въпросът не е дали, а кога ще бъде установено и наказано.

Директорът на НАП съобщи, че преходът от единна сметка към 4 такива след решението на Конституционния съд е станало в рекордно кратък срок от 3 седмици и към момента плащането на данъци и осигурителни вноски е безпроблемно.


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА