Вземете 50% отстъпка за хостинг от

Доналд Тръмп отвърна на Робърт де Ниро, нарече го "психично болен"

26 Февруари, 2026 15:58 2 386 29

  • робърт де ниро-
  • доналд тръмп-
  • холивуд-
  • актьор-
  • политика

По-рано холивудската звезда заяви, че президентът трябва да бъде изгонен

Доналд Тръмп отвърна на Робърт де Ниро, нарече го "психично болен" - 1
Снимка: БГНЕС/ EPA

Поредна ескалация в дългогодишния публичен конфликт между Робърт де Ниро и Доналд Тръмп се разигра в края на седмицата, след като американският президент отправи остри лични нападки към легендарния актьор в социалната си мрежа Truth Social.

Президентът на САЩ определи 82-годишната холивудска звезда като „психично болен човек“, страдащ от „анти-Тръмп невроза“, и постави под въпрос интелектуалните му способности. В публикацията си държавният глава атакува и конгресменките от Демократическата партия Илхан Омар и Рашида Тлаиб, като подчерта, че според него „Америка е по-велика, по-богата и по-силна от всякога“, а критиците му „се побъркват“ от този факт.

Коментарите на президента дойдоха в отговор на интервю на Робърт Де Ниро в подкаста „The Best People“, в което актьорът отправи директен призив към американците да „се съпротивляват“ на политиките на Тръмп. „Залогът е нашата страна, а Тръмп я унищожава. Трябва да спасим страната“, заяви носителят на две награди „Оскар“.

Робърт Де Ниро от години е сред най-отявлените критици на Тръмп в развлекателната индустрия. По време на кинофестивала в Кан през май миналата година той призова да се „защити демокрацията“ и определи президента като „необразован“. Актьорът нееднократно е използвал публичните си изяви – включително наградни церемонии и телевизионни участия, за да изразява политическата си позиция.

Конфронтацията между двамата има дълга история. Още по време на първата кандидатпрезидентска кампания на Тръмп през 2016 г. Де Ниро го нарече „опасен за страната“, а Тръмп от своя страна редовно реагира на критиките му с лични нападки в социалните мрежи. Според анализатори, цитирани от водещи американски издания, подобни сблъсъци отразяват по-широкото напрежение между част от холивудския елит и настоящата администрация.

До момента няма официална реакция от страна на представители на актьора по последните коментари на президента.


Поставете оценка:
Оценка 3.8 от 29 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Театър "Сълза и смях 🎭"

    38 5 Отговор
    За Нобел не знам,но Оскар,за най-добър актьор, трябва да се присъди на Доналд Тръмп.
  • 2 смяххх

    18 4 Отговор
    А Робърт де Ниро как ще нарече бай Дончо Тръмпов?!

    Коментиран от #29

  • 3 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 4 Червените Хълмове

    34 12 Отговор
    САЩ ще ядат дедовия на демократите съвсем скоро а Тръмп и републиканските му клоуни ще бъдат сготвени и изядени
  • 5 Безспорно

    34 9 Отговор
    Това е диагнозата на рижавият паток Доналд...
  • 6 Ура,,Ура

    36 13 Отговор
    Перчемът с всичка сила лети към пропастта. Не всичко му е наред на него. И дума да не става, че може да се сравнява със световен колос като Роберт де Ниро.

    Коментиран от #22

  • 7 Падение

    31 11 Отговор
    Падението на тръмп е безгранично. Той вече превърна САЩ в Тръмпландия за срам и позор. Ако американците бяха се вслушали в думите на мъдрия Роберт де Ниро щяха да спасят страната си, защото всеки американец,който обича Америка не може да харесва омразата, злобата ,насилието и унищожаването на създаденото за 250 г., не може да не тачи Конституцията и законите като Тръмп.
  • 8 Има ни пак

    26 11 Отговор
    Добре ли е този пишман републиканец? Той не мисли ли поне малко, че неговите избиратели обичат де Ниро. Пропада президента, пропада. И с вечните си преговори и обещания за Украйна. Просто пропада.
  • 9 от хулиган и

    23 8 Отговор
    От компетентен по всичко щатски президент, (настояващ да се пие белина за начин на решаване на ковид пандемия), повече не може да се очаква.
  • 10 az СВО Победа 80

    15 20 Отговор
    Робърт де Ниро удари дъното като се подложи на сатанистите!
  • 11 мдаааа

    19 7 Отговор
    Аз съм съгласен , че има психично болен ... Ама , кой ли е ?

    Коментиран от #23

  • 12 Сталин

    10 15 Отговор
    И двамата са кошерни негодници
  • 13 смешници

    16 8 Отговор
    Куц на сакат се обиждат.
  • 14 кой по често се

    16 4 Отговор
    н а п и к а в а ? как са с канализацията ?
  • 15 Жоро

    13 15 Отговор
    Тръмп бе прав за тия холивудци.Педо до педо навсякаде,като демонкратическата партия също!
  • 16 Рижавото джудже

    18 10 Отговор
    пред великана Де Ниро!
  • 17 пенсионер

    11 8 Отговор
    Мисля по-скоро, че в случая психично болния е Тръмп, а не Робърт Де Ниро.
  • 18 Арютокинтуми

    7 0 Отговор
    В Холивуд винаги са подкрепяли демократите. С някои изключения, като Шварценегер.
  • 19 До Рижавото джудже

    6 10 Отговор
    И какво толкова е направил тоя "великан" ? Изиграл няколко добри роли, и толкова, а Тръмп "джуджето" промени целия свят към по-добро ! Факт !
  • 20 Макробиолог

    7 0 Отговор
    Кат се ожениш на дръти години за млада булка ,така е.Кинти требат, що туй другото е даун.
  • 21 Оранжгутанът

    10 7 Отговор
    Не може да стъпи на малкия пръст на Де Ниро!

    Коментиран от #26

  • 22 Дино

    1 2 Отговор

    До коментар #6 от "Ура,,Ура":

    Ами явно този чичка Тръмпът няма достатъчно добър и квалифициран психиатър или няма достатъчно пари да си позволи...та си е рекъл- Я да направя аз още някой и друг левец на гърба на малоумните ми сънародници та да си платя на някой истински професионалист....да ме излекува както трябва!?!
  • 23 Мнеер

    0 0 Отговор

    До коментар #11 от "мдаааа":

    Който пита;-)...

    Коментиран от #24

  • 24 Д-р Гълъбова

    0 0 Отговор

    До коментар #23 от "Мнеер":

    Тихо ..
  • 25 az СВО Победа 80

    0 0 Отговор
    А не е ли вярно?
  • 26 Мнение

    0 2 Отговор

    До коментар #21 от "Оранжгутанът":

    Що?!
    Не видя ли от какви се състоят и "демонократите" у фащ?! Хвани едните удари другите!

    ОФИЦИАЛНО ПУБЛИКУВАХА ИНФОРМАЦИЯ, ЧЕ КЛИЕНТИТЕ НА ЕПЩАЙН (заедно с него), ОСВЕН ЧЕ СА БЛУДСТВАЛИ С ДЕЦА, СА ГИ И ЯДЕЛИ РИТУАЛНО (ПЪК И НЕ САМО), А ТЕЗИ КЛИЕНТИ СА ОСНОВНО ОТ ТАЯ ПАРТИЯ, КАКТО И ГОЛЯМА ЧАСТ ОТ ХОЛИВУД!

    ЗА ТАЯ ЕЛЪН ДЕГЕНЕРАТ-ЪС КАЗВАХА ОТ "РЕДАКТЕД" КАК НАРИЧА МЕСОТО ОТ БЕБЕТА - "ДЖЪРКИ"! СЪХРАНЯВАЛИ ГО В ХЛАДИЛНИКА И ФРИЗЕРА, ВСЕ ЕДНО ПИЛЕШКО ИЛИ СВИНСКО!
    АКО НЕ ВЯРВАТЕ ПОТЪРСЕТЕ ДОКУМЕНТИТЕ В МРЕЖАТА!

    НЕ СЛУЧАЙНО И БГ "ДЕМОКРАТИТЕ" ИМАТ СХОДНИ СКАНДАЛИ С ДЕЦА! ЩОТО ВСИЧКИ ТЕ СЕ КЛАТЯТ НА ЗЛОТО!!!
  • 27 Хахаха

    4 0 Отговор
    Луд обижда другите, наричайки ги луди. И това доживяхме.
  • 28 Ганю

    0 3 Отговор
    Сър Тръмп ви спаси от ядрена война с Русия
    но и той не е от желязо като го ядосвате...
    ще има дърво
  • 29 1234

    0 0 Отговор

    До коментар #2 от "смяххх":

    Много си е прав Тръмп.