6 Юни, 2012 15:18 1 862 2

Мажоретки-пенсионерки „превзеха” Шумен

  • мажоретки-
  • пенсионерки-
  • шумен

Над 300 пенсионерки от страната пристигнаха в Шумен за втория Регионален преглед по гимнастика за възрастни. Събитието напълни с публика спортна зала „Младост”, съобщиха от Шум.бг.

В прегледа, който няма състезателен характер, се изявиха общо 19 възрастни мажоретни групи от София, Враца, Русе, Варна, Балчик, Плевен, Велико Търново и други.

Заради лошото време и дъжда организаторите отмениха дефилето по главната улица на града, но това не помрачи настроението на участничките. „Добре дошли от името на кмета на Община Шумен Красимир Костов, от мое име и от името на клуб „Мадарски конник”, които с изключителна трепет и вълнение очакваха този ден. Пожелавам на всички да се наслаждаваме на изпълненията и да завързваме дружба и приятелство”, пожела директорът на дирекция „Просвета, култура и младежки дейности” в Общината Найден Косев, който откри прегледа. Старт на игрите дадоха малките мажоретки от СОУ „Сава Доброплодни”, след които с два танца се представиха домакините от спортен клуб за здраве „Мадарски конник”.

На 30 май бабите-мажоретки кършиха снага на централния площад в Благоевград, където се проведе традиционният зонален преглед “Здраве за всички”. Спортни клубове, представени от ентусиасти на третата възраст от Враца, София, Плевен, Шумен, Казанлък, Самоков, Благоевград, представиха собствени програми под звуците на стари шлагери. Най-много овации обаче обраха бабите мажоретки от клуб „Аполон” - Самоков.


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Петър

    0 0 Отговор
    E TOВА Е ВЕЧЕ ПОСЛЕДНИЯ СТАДИЙ НА ИЗВРАЩЕНИЕТО !!!
    ПИСАНО Е ЧЕ КОГАТО И СТАРИ И МЛАДИ ВЪРШАТ ЕДНА И СЪЩА ГЛУПОСТ, КРАЯ НА СВЕТА Е ВЕЧЕ НАСТЪПИЛ !

    СРАМОТА !!! АБСОЛЮТЕН РЕЗИЛ !!!

    Това въобще НЕ трябва да се публикува, а директно да се намеси полиция, държавна власт (каквото там е трябва) за да се разтрогне подобна олигофрения !

    НЯМА ТАКОВА ПАДЕНИЕ !!! РЕЗИЛ !!!
  • 2 Даниела Челебиева

    0 0 Отговор
    Браво на гимнастичките-пенсионерки, те са пример за младите, че човек може и трябва да живее активно и след пенсиониране, че животът е прекрасен и с малко усилия може да му се наслаждаваме докрай без лекарства и болести!
    Браво на кмета, че подкрепя изявите на пенсионерите от нашия град в различни области на самодейността!
    С надежда, че Шумен ще бъде европейската столица на културата през 2019 г. и пожелание за успех,
    Даниела Челебиева,
    председател на хор"Планинско ехо" при ТД"Мадарски конник"-Шумен