• григор димитров

Сърбинът води с 3:1 победи в директните мачове с Григор Димитров

Григор Димитров ще играе срещу Джокович на полуфиналите - 1
Снимка: БТА/ AP

Новак Джокович ще е съперник на Григор Димитров на полуфиналите в най-стария тенис турнир „Уимбълдън“.

Българският тенисист детронира настоящия шампион Анди Мъри по-рано днес след невероятно представяне. Най-добрата ни ракета срази именития си противник с 3:0 сета.

Следващият съперник на Гришо ще е Джокович. Сръбският тенисист победи трудно Марин Чили с 6:1, 3:6, 6:7 (4), 6:2, 6:2 в четвъртфинална среща.

Новак спечели безпроблемно първия сет, но след това хърватинът обърна резултата, затруднявайки максимално световният номер 2. Въпреки това Джокович стигна до победата и ще мери сили с Григор Димитров за място на финала.

Сърбинът води с 3:1 победи в директните мачове с Димитров, като спечели убедително в три сета единствената им среща в Големия шлем - на „Ролан Гарос“ през миналата година. Двамата ще се изправят един срещу друг на „Уимбълдън“ в петък.