Синята приказка продължава! Волейболният Левски също стана шампион на България

3 Май, 2026 09:28 741 2

  • левски-
  • волейбол-
  • шампион

Левски София пречупи Нефтохимик 2010 с 3:2 и взе 21-та титла

Синята приказка продължава! Волейболният Левски също стана шампион на България - 1
Снимка: БГНЕС

Истински празник за Левски София! Само минути след успеха във футбола, и волейболният тим на „сините“ триумфира с шампионската титла, след като победи Нефтохимик 2010 с 3:2 в Бургас. Воденият от Николай Желязков състав спечели серията с 3:1 успеха и заслужено вдигна трофея – 21-и в историята на клуба. Така сезонът се превърна в изключително успешен за „сините“, които спечелиха и Суперкупата на България.

Мачът предложи сериозна драма. Левски започна силно и взе първия гейм, но домакините отвърнаха и обърнаха развоя до 2:1. В ключовия четвърти гейм столичани показаха характер и изравниха, за да вкарат двубоя в тайбрек.

В решителната част „сините“ бяха по-концентрирани и се възползваха от грешките на съперника. Победата дойде след ас на младия Петко Петков, който сложи точка на финала и донесе титлата.


Поставете оценка:
Оценка 3.4 от 5 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Пич

    5 1 Отговор
    Синята лавина, Оле!!!
  • 2 Малий

    2 1 Отговор
    Сега ли разбрахте в тоя сайт .