Григор Димитров, най-добрият български тенисист, сложи точка на своето участие в престижния турнир ATP 250 в Майорка. В четвъртфинален сблъсък на централния корт, родният ас отстъпи пред испанеца Алехандро Давидович Фокина с резултат 3:6, 3:6. Срещата продължи едва 74 минути.
В първия сет Давидович Фокина демонстрира стабилна игра, като реализира 69% от точките си на първи сервис и 55% на втори. Испанецът успя да пробие подаването на Димитров цели три пъти, докато българинът върна само един брейк.
Във втората част Фокина затвърди превъзходството си, като бе почти безгрешен на сервис – 86% ефективност на първо подаване и впечатляващите 89% на второ, което му донесе още един решаващ пробив.
Това бе трета загуба за Григор Димитров от втория поставен в схемата Давидович Фокина. Въпреки разочарованието, българинът няма време за почивка – следващото голямо предизвикателство е основната схема на легендарния „Уимбълдън“, която стартира още в понеделник.
След категоричната си победа над Димитров, Алехандро Давидович Фокина ще се изправи срещу унгареца Фабиан Марожан в следващата фаза на турнира. Марожан си осигури място на полуфиналите след успех с 2:0 сета над сърбина Миомир Кецманович.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Дориана
20:01 25.06.2026
2 Дзак
Коментиран от #3
20:13 25.06.2026
3 Йордан
До коментар #2 от "Дзак":
Няма изкачване, пътят вече е само надолу. Другото са мечти и илюзии. Да приключва и си намери стойностна жена, това ще е най-големия му успех в живота!Коментиран от #5
20:18 25.06.2026
4 Петър
20:25 25.06.2026
5 Този коментар е премахнат от модератор.
6 Щерев
Коментиран от #7
20:34 25.06.2026
7 Дзак
До коментар #6 от "Щерев":
Дълбоките удари се посрещат от воле!21:02 25.06.2026