Черно море се поизмъчи за победа над Хасково

Хасково вече е фаворит за изпадане от А група

Черно море се поизмъчи за победа над Хасково - 1
Снимки: БТА

Отборът на Черно море победи Хасково с 0:1 в мач от 11-ия кръг на А група.

Мачът в Хасково се разви сравнително равностойно, като „моряците“ успяха да се възползват от своите възможности и да измъкнат крайната победа.

Първото полувреме бе сравнително равностойно, като и двата отбора не създаваха чисти голови положения.  Все пак футболистите на Хасково организираха опасна атака в 31-та минута. Тогава Дончо Атанасов навлезе в наказателното поле на гостите и отправи силен шут, минал на сантиметри покрай гредата на Георги Китанов.  В 40-та минута Мартин Райнов изведе на добра позиция Емил Ангелов, чийто шут мина над вратата. Черно море отвърна със силен шут на Иван Коконов от пряк-свободен удар, минал покрай вратата.

Второто полувреме започна с добро положение за Хасково. Кямил отправи добро центриране, намерило Ковачев, който отправи добър удар, минал над гредата. Постепенно футболистите на Черно море иззеха инициативата и в 58-та минута Дос Сантос отправи атрактивен удар със задна ножица, спасен от вратаря Банков. Все пак в 66-та минута Дос Сантос намери по прекрасен начин Иван Коконов, който проби в наказателното поле и с прецизен шут вкара за 0:1. Това успокои играчите на Черно море, които затвориха мача и безпроблемно удържаха крайния успех в срещата.

След тази загуба Хасково се закова на последното място в А група с актив от едва 4 точки. Футболистите на Черно море пък са 8-ми с актив от 12 точки.