И Литекс удари потъващия тим на Славия

• литекс-
  • славия-
  • топ 3

Ловчанлии намериха място в Топ 3 на временното класирането в българския шампионат

И Литекс удари потъващия тим на Славия - 1
Снимка: БТА

Отборът на Литекс се изкачи на трето място във временното класиранена след успех над Славия с 2:0 в последен мач от 18-ия кръг на "А" група.

На градския стадион в Ловеч възпитаниците на Красимир Балъков записаха четвърти мач без загуба, а с днешната победа те прекъснаха успешната серия на "белите".

В 26-ата минута Данило Асприя откри резултата в полза на домакините с изненадващ изстрел от далечно разстояние, а в 54-ата минута Литекс сложи точка на спора с втори гол на Румен Руменов.

С тази победа ловчанлии събраха 29 точки и изравниха по актив Локомотив (София), но остават трети заради по-добрата си голова разлика.

Славия пък остава на 10-то място с едва 17 точки, едва на 4 т. от зоната на изпадащите.