Тити: Мега Лекс имаше голямо превъзходство под коша, както и в борбата

Публикувана: 29 Декември, 2014 11:00
1 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 460
Нова загуба за Левски в Адриатическата - 1
Снимка: БТА

Отборът на Левски записа четиринадесетата си поредна загуба в Адриатическата лига. Българският шампион бе повален от единствения отбор, срещу когото успя да запише победа в надпреварата до момента - Мега Лекс, отстъпвайки далеч от дома с 68:89.

Това бе последен двубой в Адриатическата лига за "сините" за тази календарна година, а заради финансовата криза в тима не е ясно какво ще се случи след празниците.

"Сините" заминаха за Сърбия само с девет играчи, след като заради проблемите в отбора бяха напуснати от Христо Захариев, Димитър Димитров и Станимир Маринов.

Срещата бе решена в третата част, която започна с пет поредни точки за българите и 42:44, а в следващите минути играта вървеше кош за кош. Това бе и последният опит за отбор на родния тим. След това Мега записа серия от 20-5 в последните пет минути на тази четвърт, за да се стигне до 52:70 в нейния край. Тук се реши и изхода на двубоя, тъй като българите нямаха сила за ново връщане в мача.

Павел Иванов бе най-резултатен с 20 точки за Левски, докато друг юноша на тима Алекс Симеонов също изигра отличен мач и завърши с 18 точки, 5 борби, 2 асистенции и 2 отнети топки. Павлин Иванов се отчете с 10 точки.

За Мега Лекс Неманя Кръстич вкара 20, а общо петима играчи на тима завършиха с поне 10 отбелязани точки.

Тити Папазов сподели, че победата на Мега Лекс над Левски е била напълно заслужена, а "сините" не са стреляли достатчно добре. Треньорът на родния шампион добави, че при по-добра стрелба на неговия отбор, разликата е щяла да бъде по-малка.

"Заслужена победа за Мега Лекс, имахме проблеми в стрелбата, а и загубихме много топки. Ключовата ситуация бе във 22-та минута при резултат 44:42, когато се пречупихме. Не успяхме да задържим резултата. Мега имаше голямо превъзходство под коша, както и в борбата. Борихме се, дойдохме без трима ключови играчи и нямахме достатъчна ротация. Смятам, че разликата можеше да бъде по-малка, ако стреляхме нормално", каза Папазов.