• цска-
  • моци-
  • кишада-
  • абало

Разградчани стигнаха до успеха с 3:1, и двата отбора завършиха мача с по 10 души

Лудогорец близо до титлата след обрат срещу Литекс - 1
Снимка: БТА
Лудогорец успя да постигне изключително важна победа с 3:1 над Литекс в едно от дербитата на кръга. Мачът бе от 26-ия кръг на "А" група и след него "Орлите" имат вече 55 точки в класирането, като заемат лидерската позиция. Отборът е на 9 точки от ЦСКА, който днес играе с Локо София. Ловчанлии пък са на 4-ата позиция с 44 точки.

Марс откри за "Оранжевите" още в 19-ата минута, но Кишада изравни в 38-ата минута. Моци вкара в 75-ата за обрата, а Абало добави още едно попадение секунда преди края.  Кишада обаче бе изгонен след втори жълт картон в 56-ата минута.

В 82-ата минута и гостите останаха с човек по-малко на терена, след като Руменов бе изгонен.