• шампионска лига

Димитър Бербатов не взе участие в срещата

Монако върви уверено към ШЛ след бой над Тулуза - 1
Снимка: acmonaco.com

Тимът на Монако направи още една крачка към участието си в следващото издание на Шампионска лига, след като разгроми състава на Тулуза като домакин с 4:1 в мач от 35-тия кръг на френската Лига 1.

"Монегаските" стартираха ударно срещата и още в 9-тата минута Бернардо Силва откри след силен удар от границата на наказателното поле. Радостта на домакините обаче не трая дълго, защото в 26-тата минута Мартин Брайтуайт изравни. Монако все пак си върна аванса в двубоя в края на първата част след точно изпълнена дузпа от Антони Мартиел.

През второто полувереме зрителите на стадион "Луи II" видяха още два гла от своите любимци, след като Жоао Мутиньо и Валер Жермен направиха победата на Монако още по-изразителна. Двата тима завършиха мача с по 10 души, след като Набил Дирар (Монако) и Жан-Армел Кана Бийк (Тулуза) бяха изгонени с червени картони.

С днешната победа Монако се утвърди на 3-тата позиция във френското първенство с 65 точки, докато четвъртият Олимпик (Марсилия) е с 60. Тулуза остана на 16-то място с 39 точки, в близост до зоната на изпадащите.