Атлетик Билбао спечели Суперкупата на Испания след 5:1 срещу Барселона

• барселона

Вторият мач завърши 1:1

Атлетик Билбао спечели Суперкупата на Испания след 5:1 срещу Барселона - 1
Снимка: AP/БТА

Отборът на Атлетик Билбао спечели Суперкупата на Испания, след като направи равенство от 1:1 в мача реванш срещу Барселона.

Първият мач футболистите на Атлетик спечелиха с 4:0. Барселона откри резултата в срещата в 43-та минута след прекрасен извеждащ пас на Ракитич, който намери Меси и наадателят от близо вкара за 1:0. През второто полувреме точен шут на Адурис бе спасен от Браво. Впоследствие Пике получи червен картон за бурни претенции към съдията. Малко по-късно Педро пропусна чисто положение.

В 74-та минута Браво отрази силен шут на Адурис, но топката се върна при нападателя, който отбеляза за 1:1. В 86 –та минута и домакините останаха с човек по-малко след червен картон за Сола. Имаше нови чисти положения пред Суарес и Адурис, но резултатът се запази 1:1 и Билбао взеха Суперкупата с общ резултат от 5:1.