• стоев

Сините се наложиха с убедителното 6:0

Левски разби Свиленград в контрола - 1
Снимка: БТА

Левски започна годината с убедителна победа. „Сините“ се наложиха с 6:0 над Свиленград в контролна среща, която сложи край на лагера на тима в граничния град. Треньорът Стойчо Стоев пусна в стартовия състав две от новите попълнения – Александър Александров и Франсис Нар. Сред титулярите попадна и Санти Нгом, който беше привлечен още през есента от Шумен.

Пороят от голове под дъжда на стадион „Колодрума“ започна още в 6-ата минута, когато Божидар Краев с глава засече центриране на Бедоя. Две минути по-късно той удвои на празна врата след асистенция на новото попълнение Франсис Нар.

В 13-ата минута Мигел Бедоя беше точен при добавката на удар на Джереми де Нойер, който се отби в гредата. Четири минути по-късно испанецът вкара втория си гол след извеждащ пас на Краев.

Шест минути преди почивката Де Нойер се разписа с далечен удар. Стойчо Стоев пусна доста юноши след почивката и головете намаляха. Левски все пак стигна до шесто попадение. Илия Димитров се разписа с глава в 58-ата минута след центриране на Мики Орачев. Пет минути по-късно на терена се появи още едно от новите попълнения на тима - Сърджан Лукин.

След мача Левски се прибира в София, където ще остане до 20 януари, когато заминава на лагер в Турция.