• лестър-
  • астън вила-
  • англия

Спорно съдийство и изпусната дузпа отнеха победата на лисиците

Приятната изненада Лестър не успя да пречупи последния в Премиърлийг и подели точките след 1:1 с Астън Вила.

Шинджи Оказаки изведе "лисиците" напред в 28-ата минута, а Риад Марез пропусна дузпа няколко минути след гола.

След почивката Астън Вила бе по-острият от двата тима и заслужено се добра до важната точка в борбата си за оцеляване в елита. Гола за Вила бе дело на Руди Гестед 15 час преди края на срещата.

Любопитно е, че и при две попадения остана съмнение за съдийски грешки. Попаденията обаче бяха зачетени и до края на двубоя ремито се запази.

Въпреки загубените точки тимът на Лестър отново си върна първото място във временното класиране, като утре може да бъде изместен от него, в случай че Арсенал спечели при гостуването си на Стоук Сити. Астън Вила пък остава на дъното с актив от скромните 12 точки.