• стоук сити-
  • купа на лигата-
  • дузпи-
  • клоп

Мърсисайдци са на финал за Купата на Лигата след драматично 1:1 в двата мача и 6:5 при наказателните удари

Ливърпул ликува след дузпи със Стоук - 1

Тимът на Ливърпул стана първият финалист в турнира за Купата на Лигата в Англия след като отстрани с големи усилия бойкия състав на Стоук Сити.

"Мърсисайдци" загубиха в редовното време с 0:1, но общият резултат от двете полуфинални срещи изпрати мача в продължения. Там двата отбора не се победиха, а при дузпите домакините бяха по-точни и надделяха с 6:5.

"Грънчарите" бяха загубили първия мач на "Британия Стейдиъм" с 0:1, но Марко Арнаутович ги върна в играта с попадение в 45-тата минута на "Анфийлд". Ливърпул оказа натиск през втората част, но това не даде резултат. В продълженията темпото бе по-спокойно и логично се стигна до изпълнение на 11-метрови наказателни удари.

Домакините показаха по-здрави нерви и отбелязаха шест от седемте си изпълнения, като единствено Емре Джан уцели лявата греда на стража Бътланд. Героят обаче бе Симон Миньоле, който хвана ударите на Питър Крауч и Марк Муниеса.

На финала на надпреварата Ливърпул ще се изправи срещу победителя от сблъсъка между Манчестър Сити и Евертън.