Арсенал продължава напред за Купата на Англия

• арсенал-
  • бърнли

Лондончани се наложиха над втородивизионния Бърнли

Арсенал продължава напред за Купата на Англия - 1

Тимът на Арсенал се класира за петия кръг на Купата на Англия, побеждавайки като домакин състава на Бърнли с 2:1.

"Артилеристите" поведоха на своя "Емирейтс" в 19-тата минута чрез хубава комбинация между Алексис Санчес и Калъм Чеймбърс, завършена перфектно от последния. Малко по-късно обаче възпитаниците на Арсен Венгер допуснаха изравняване. Точен бе Сам Воукс с глава.

Все пак през второто полувреме класата на Арсенал си каза думата и в 53-тата минута Алексис Санчес увенча добрата си игра с победен гол за своя тим. Домакините пропуснаха още няколко добри шанса да увеличат аванса си и можеше да бъдат изравнени на свой ред, но резултатът 2:1 се запази до края и "топчиите" се промъкнаха напред в турнира.