• игуаин

Водещите отбори в Италия взеха своето в междинния кръг

Наполи задържа лидерството, Ювентус преследва успешно - 1
Снимка: БТА/AP

Наполи се задържа на върха в италианската Серия "А", записвайки седма поредна победа. "Неаполитанците" се наложиха като гост над Лацио с 2:0.

Възпитаниците на Маурицио Сари упражниха натиск на "Олимпико" още в началните минути на двубоя, но Гонсало Игуаин пропусна първата "златна" възможност за гол. Все пак аржентинецът откри резултата в 23-ата минута и показа защо е най-важният играч на Наполи през сезона, отбелязвайки 23-ия си гол в 23 мача след рикоширала топка.

Няколко минути по-късно Хосе Мария Кайехон получи извеждащ пас зад гърба на отбраната на "римските орли" и с елегантен удар удвои, убивайки интригата в мача.

Така Наполи запази първото си място във временното класиране с 53 точки. Преследвачът Ювентус обаче също продължава да "мачка", записвайки рекордна за клуба 13-та поредна победа в калчото. "Старата госпожа" победи Дженоа с минималното 1:0.