Уест Хем уби надеждите на Ливърпул в последната минута

• купа на англия-
  • уест хем

Чуковете се класираха за 1/8-финалите в турнира за Купата на Англия

Уест Хем уби надеждите на Ливърпул в последната минута - 1

Уест Хем достигна осминафиналите за Купата на Англия след домакинска победа с 2:1 над Ливърпул. Успехът на "чуковете" дойде  по особено драматичен начин с победно попадение в края на второто добавено време на продълженията.

Гостите започнаха по-добре мача на "Ъптън парк" и пропуснаха няколко изгодни положения за гол. Отговорът на Уест Хям бе греда на Джоуи О'Брайън. Малко по-късно Фелипе Коутиньо от тима на "червените" уцели гредата.

Въпреки лекия превес за Ливърпул в игрови план, домакините бяха тези, които стигнаха до първото попадение в срещата. Точен бе Димитри Пайе в 38-ата минута.

"Мърсисайдци" не се отказаха и веднага след почивката изравниха след ефектен пряк свободен удар на Коутиньо. Бразилецът плъзна топката по земя над скочилата стена за 1:1.

До края на редовните 90 минути и двата тима търсиха победното попадение, но не стигнаха до него и мачът влезе в продължения. Времето си течеше и всички на стадиона предвкусваха дузпи, но в 120-ата минута Анджело Огбона хвърли трибуните в екстаз, вкарвайки втори гол за Уест Хям. Италианският защитник се разписа с глава след подаване на Пайе.