• лига европа-
  • изненадващи поражения

Фиорентина и Тотнъм оставиха интригата за реванша

Отборът на Манчестър Юнайтед за пореден път през този сезон демонстрира нестабилност в изявите си. Този път "червените дяволи' допуснаха издънката не във Висшата лига на Англия, а при участието си в Лига Европа.

Английският гранд се огъна и допусна изненадващ обрат, падайки с 1:2 при гостуването си на датския шампион Мидтиланд в първи 1/16-финален двубой между двата тима във втория по сила клубен турнир по футбол.

Селекцията на Луис ван Гаал изигра още един слаб мач, а българският национал Николай Бодуров ще запомни официалния си дебют за Мидтиланд с гръмката победа и много доброто си представяне.

Манчестърци съумяха да поведат в резултата чрез Мемфис Депай (37'), но попадения на Пионе Систо (44') и Пол Онуачу (77') попариха ентусиазма на гостуващия тим.

Реваншът е след седмица на "Олд Трафорд" и въпреки загубата Юнайтъед отново ще е фаворит за продължаване в следващата фаза на турнира.

В друг двубой с английско участие - Тотнъм гостува на Фиорентина и двата тима се задоволиха с равенството - 1:1, оставяйки най-интересното за втората среща.

На почивката "шпорите" дръпнаха в резултата след гола от дузпа на Насер Чадли. Представянето им обаче бе доста колебливо и само късмета ги опази от инкасиране на попадение и в собствената им врата.

Това все пак се случи през втората част, когато Федерико Бернардески изравни след час игра със страхотен гол, а до края на мача Мишел Ворм на няколко пъти спаси лондончани от второ попадение във вратата им.

Все гостите от Лондон ще имат крехко предимство преди реванша на "Уайт Харт Лейн", който се очертава дори още по-интригуващ.

Още един любопитен сблъсък противопостави тимовете на Виляреал и Наполи. Италианските пътуваха до Испания и си тръгнаха разплакани след поражение с 0:1.

Денис Суарес донесе победата на "жълтата подводница" с попадение в 82-ата минута на мача след прецизно изпълнен пряк-свободен удар.

Като цяло зрелището на терена липсваше и положенията през целия мач се брояха на пръсти. Все пак домакинският фактор си оказа думата и "жълтата подводница" взе своето без да блесне с нещо невероятно.