• герена

Сините надделяха над заралии с минималното 1:0

Левски победи Берое на "Герена" - 1
Снимка: БТА

Левски постигна минимална победа с 1:0 като домакин на Берое в мач от 27-ия кръг на "А" група.

Единственото попадение на "Герена" отбеляза Венцислав Христов в добавеното време на първата част. Нападателят се разписа срещу бившия си тим от дузпа, дадена за нарушение срещу Божидар Краев.

В 71-ата минута Левски остана с човек по-малко, тъй като Мехди Бурабия получи втори жълт и, респективо, червен картон. Вместо да се възползва от численото си преимущество на терена, тимът на Петър Хубчев на свой ред остана в намален състав. Изгонен бе Веселин Пенев в 81-ата минута.

Така Левски се утвърди на второто място в класирането с 43 точки. Берое е 4-и с 36.