• дерби-
  • серия а

Римските вълци разкъсаха Лацио с 4:1

Рома е властелинът на Вечния град - 1

Отборът на Рома триумфира в дербито на Рим. "Джалоросите" разбиха като символичен гост своя градски съперник Лацио с 4:1 в среща от 31-ия кръг на италианската Серия "А" и максимално се доближиха до участие в Шампионска лига през следващия сезон.

Двубоят на "Олимпико" започна с едноминутно мълчание в памет на починалия по-рано днес легендарен италиански футболист и треньор Чезаре Малдини.

Рома имаше тотално премущество в по-голямата част от мача. Само четвърт час игра трябваше на "римските вълци", за да излязат напред в резултата. Точен бе нападателят Стефан Ел Шаарави.

Един Джеко замени "Фараона" след почивката и се разписа почти моментално за 0:2. Босненецът бе точен в 64-ата минута. Малко след това "римските орли" се върнаха в срещата с попадение на Марко Пароло, който вкара спечелена от Мирослав Клозе топка. Въпреки това, Рома "уби" моментния прилив на енергия и хъс у врага с нови два гола в 83-ата и 87-ата минути, съответно. Първо Александро Флоренци приземи Лацио обратно на земята, а малко след това Диего Пероти подпечата окончателно победата за Рома.

"Вълците" са непоклатими на третата позиция с 63 точки и уверено вървят към Шампионската лига догодина. Лацио остава на 8-о място с едва 42.