• а група-

Канрчетата направиха 2:2 с Монтана у дома

Фамозно изпълнение на Неделев измъкна Ботев (Пд) - 1
Снимка: Официален сайт на Ботев (Пловдив)

Отборите на Ботев (Пловдив) и Монтана завършиха при резултат 2:2 в мач от 29-ия кръг на "А" група.

"Канарчетата" откриха резултата на стадиона в Коматево в 30-ата минута. Лъчезар Балтанов бе оставен непокрит в наказателното поле, стреля и не остави никакви шансове на стража на гостите Христо Иванов.

За нещастие на "жълто-черните" фенове обаче Монтана направи пълен обрат в срещата след почивката. Петър Атанасов бе фаулиран от вратаря на Ботев Виктор Голас и съдията отсъди дузпа, която Владимир Мичев реализира. Пет минути по-късно Асен Георгиев направи резултата 1:2, засичайки центриране с глава.

Все пак Ботев се добра до равенството в 92-ата минута на двубоя с прекрасно попадение. Тодор Неделев шутира от воле извън наказателното поле в горния ляв ъгъл на Иванов, който нямаше шанс да спре топката.

Така пловдивчани вече са на 6-о място с 29 точки, изпреварвайки Черно море по голова разлика. Монтана е на последно място с 18 пункта.