• джеймс-
  • ървинг

Голямото трио на Кавалиърс наниза 81 точки за победата със 106:101

Детройт се опъна на Кливланд, но загуби - 1

Детройт Пистънс показа забележително представяне и бе близо до победа над Кливланд Кавалиърс в първия мач от плейофите, но все пак отстъпи със 101:106 в залата на съперника, където ще гостува и за двубой №2.

Голямото трио на домакините ги изведе до успеха, след като Кайри Ървинг вкара 31 точки, Кевин Лав добави 28, а Леброн Джеймс се отчете с 22 и 11 асистенции, като на практика тримата реализираха общо 81 точки.

"Буталата" показаха впечатляваща стрелба до почивката, като вкараха почти 62% от изстрелите си и водеха с 58:53. В началото на последната част те дори се откъснаха с 83:76, но Ричард Джеферсън наниза ключова тройка, а след това Кевин Лав беше точен на два пъти отдалеч във важни моменти за своите.

При 100:96 Маркъс Морис пропусна да приближи отбора си само на точка и в ответната атака Леброн реализира, за да гарантира на практика трудния триумф. Мачът мина през 21 равенства и 17 смени на водачеството, което е показателно.

Кентевиъс Колдуел-Поуп вкара 21 точки за Детройт, Маркъс Морис добави 20, като 19 вкара само до почивката. Лидерите Реджи Джаксън и Андре Дръмънд обаче бяха много добре пазени, като все пак завършиха със 17 и 13 точки, но влиянието им можеше да бъде и по-сериозно.