• висша лига-
  • англия-

Свраките продължават борбата си за оцеляване в елита

Ливърпул изпусна питомното срещу Нюкасъл - 1

Нюкасъл взе много важна точка в борбата си за оцеляване в елита, стигайки до равенство 2:2 при гостуването си на Ливърпул в мач от 35-ия кръг на Висшата английска лига.

"Свраките" изоставаха с два гола на почивката, но "червените" тотално подцениха съперника си през втората част и логично пропуснаха да се поздравят с крайния успех.

"Мърсисайдци" доминираха изцяло преди почивката и "дръпнаха" с две попадения, дело на Даниел Стъридж (2') и Адам Лалана (30'). Домакинските фенове очакваха головата фиеста да продължи и през второто полувреме, но останаха неприятно изненадани.

Още в 48-ата минута Папис Демба Сисе намали след много груба грешка на Симон Миньоле. Стражът излезе неразчетено и не успя да играе с топката, оголвайки вратата си. В 66-ата минута Джак Колбек пък изравни сред неразбирателство в отбраната на Ливърпул. Играчите на Юрген Клоп натиснаха отново противника в собствената му половина, но така и не съумяха да вкарат трети гол.

Ливърпул е седми с 55 точки, докато Нюкасъл все още е в зоната на изпадащите с 30.